Samorząd uczniowski

9r1zqj0iNa prośbę Młodzieżowej Rady Miasta przekazuję list Waszych kolegów skierowany do wszystkich uczniów. 
Adam Kania

Droga młodzieży,
Młodzieżowa Młodzieżowa Rada Miasta Kędzierzyn-Koźle w związku z zaistniałą sytuacją, związaną z zagrożeniem panującej epidemii Koronawirusa, (COVID-19) apeluje do młodzieży naszego miasta oraz okolic o przestrzeganie ustalonych przez rząd procedur i wytycznych, które mają na celu zapobiec rozprzestrzenianiu się Koronawirusa. Warto uwzględnić to, że zamknięcie placówek oświatowych na okres od 11.03 do 25.03 ma na celu ograniczyć kontakt fizyczny z rówieśnikami aby zmniejszyć ryzyko zarażenia wśród młodych oraz dalszego rozprzestrzeniania się epidemii. Przykrym faktem jest to, że z różnych źródeł informacyjnych docierają do nas informacje, że część młodzieży wyraża wiemy stosunek do kwarantanny i uznaje ją za świetny czas na spotkania ze znajomymi, narażając siebie i znajomych na niebezpieczeństwo zarażenia się Koronawirusem. Chcemy zwrócić waszą uwagę na fakt ciągłego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 i ciągłego braku oficjalnego lekarstwa, szczepionek na wirusa, a co za tym idzie braku możliwości uodpornienia populacji na Koronawirusa. Chcemy was uświadomić o tym że wirus bardzo łatwo rozpowszechnia się drogą kropelkową i nie tylko odbija piętno na osobach w podeszłym wieku, my również jako młodzi możemy bardzo dotkliwie przechodzić zarażenie Koronawirusem. Lepiej uczyć się na czyiś błędach niż na swoich, a konkretnie chodzi o sytuację we Włoszech i jako ludzie musimy zrobić wszystko aby zapobiec lekceważeniu stanu zagrożenia, które wystąpiło wśród tamtejszej społeczności, szczególnie młodzieży. Podsumowując nawołujemy okoliczną młodzież do pozostania w swoich domach przez ten określony czas w którym śmiało możecie spędzić na odpoczynku od codzienności, nauce lub innych czynnościach. Pamiętajmy o tym że taki sposób zapobiegania rozpowszechniania się wirusa jest jedynym obecnie możliwym rozwiązaniem, aby uchronić populację ludzką przez zagładą, zwłaszcza w czasach kiedy świat jest globalną wioską i ludzie przemieszczają się bardzo często.

Udowodnijmy że my jako młodzież potrafimy być dojrzali i odpowiedzialni za wspólne dobro społeczeństwa w sytuacjach kryzysowych.
Dziękujemy za uwagę oraz życzymy zdrowia,

Młodzieżowa Rada Miasta Kędzierzyn-Koźle

ZADANIA DLA POSZCZEGÓLNYCH KLAS  NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Każda klasa zobowiązana jest do zrealizowania podanego zadania.

Apel

Klasa

Gazetka

Klasa

14 październik

Dzień Edukacji Narodowej

II TD

PAŹDZIERNIK

 Dzień Edukacji Narodowej

III TA

11 listopada – Rocznica odzyskania niepodległości

II TC

X/XI

Wszystkich Świętych

I TD

26 kwietnia

Zakończenie klas maturalnych

II TA

LISTOPAD

Święto Odzyskania Niepodległości

III TC

21 czerwca

Zakończenie roku szkolnego

II TB

GRUDZIEŃ

Boże Narodzenie

III TS

 

STYCZEŃ

Ferie zimowe

I Ap

 LUTY

 Walentynki

I Bp

MARZEC

Wiosna

I Cp

KWIECIEŃ

Wielkanoc

I Dp

KWIECIEŃ

Kwiecień Miesiącem Pamięci Narodowej

I TA

MAJ

Święto Konstytucji 3 Maja

I TB

CZERWIEC

Wakacje

I TC

 

I TD

1td82 października odbyło się ślubowania klas I, które prowadzili: przewodniczący SU Kacper i zastępca Gosia. Przedstawili oni także prezentację dotyczącą działan SU w poprzednich latach i poprosili rodziców o pomoc w pozyskaniu funduszy na zakup szafek ubraniowych.

3 października miały miejsce otrzęsiny klas I, które zostały przygotowane przez klasę II  TD przy wsparciu SU.

Dziękujemy klasie II a w szczególności Judycie i Darii za bardzo dobrą organizację tego wydarzenia. Było to nie lada wyzwanie. BRAWO!

Wygrała klasa I TD, która w przyszłym roku szkolnym poprowadzi otrzęsiny.

Wybory przewodniczącego SU poprzedziła zbiórka pytań do skrzyni, akcja profrekwencyjna oraz debata z kandydatami. Wybory odbyły się 30 września 2019.

 

skrzynka pytań

  protokół71640342 959005291104226 8142506124831096832 n

9 września 2019 r. miała miejsce, ciesząca się wielkim zainteresowanie Giełada podręczników szkolnych.

1 GP2 GP zm3GP4 GP

Początek strony