Rozpoczęcie Roku Szkolnego

2 września 2019 roku, w auli Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu o godzinie 9:15, rozpoczęła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020. Po raz pierwszy w tym roku szkolnym, w obecności całego grona pedagogicznego, społeczności uczniowskiej, rodziców oraz gości wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn państwowy.

Pan Dyrektor Adam Kania powitał uczniów powracających z wakacji, szczególnie ciepło uczniów klas pierwszych, zapewniając ich o życzliwości i wszechstronnej pomocy nauczycieli, wychowawców i szkolnych pedagogów. Zapewnił także, iż szkoła, pomimo "podwójnego rocznika" będzie funkcjonować normalnie, a zajęcia będą odbywać podobnie jak w latach ubiegłych, od 8.10 do 16.00.

Po części oficjalnej, głos zabrała mgr Grażyna Bryłka, która w nawiązaniu do 80. rocznicy wybuchu II wojnej światowej, krótko przedstawiła historię ludobójstwa w Piaśnicy. Ta część uroczystości, jak co roku została wysłuchana przez młodzież w zadumie, milczeniu i z pełną powagą.

Na zakończenie wszyscy uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Drodzy uczniowie!

Nowy rok szkolny 2019/2020 rozpoczęty.

Zdobywajcie wiedzę i umiejętności,

znajdujcie nowe przyjaźnie i realizujcie swoje pasje!

IMG 20190902 092219IMG 20190902 092428IMG 20190902 094436