Nowe artykuły:

promo

planlekcji 

Plan lekcji

Plan lekcji dla wszystkich klas.

przejdź do
edziennik

Dziennik elektroniczny

Wszelkie istotne informacje dla rodziców i uczniów.

przejdź do

fb

Fanpage na Facebooku

Najważniejsze informacje z życia szkoły są na bieżąco publikowane także na Facebooku. 

przejdź do

 JRR206202. października w wypełnionej po brzegi auli Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości w kalendarzu roku szkolnego - ślubowanie klas pierwszych. Jak co roku, było ono połączone z wręczeniem stypendiów uczniom klas chemicznych, ufundowanych przez Grupę Azoty ZAK S.A.

Uroczystość otworzyła pani v-ce Dyrektor Beata Lipok oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego - Kacper Dzedzej i Małgorzata Pawliczek. Następnie przemawiali dr Bogdan Tomaszek - Przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Azoty ZAK S.A. oraz Aurelia Stępień - Kierownik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Kędzierzyn-Koźle. Oboje podkreślili wysoką jakość kształcenia uczniów naszej szkoły, a także gratulowali stypendystom dotychczasowych osiągnięć oraz "pierwszakom" dobrego wyboru szkoły średniej.

 JRR1966 JRR1971 JRR1997

Po chwili na scenie było już szesnastu uczniów klas chemicznych, którym zostały wręczone certyfikaty stypendialne Grupy Azoty ZAK S.A. Oprócz stypendiów Grupa Azoty ZAK S.A. przekazała na wyposażenie laboratorium szkolnego wysokiej jakości destylator. Dziękujemy.

 JRR2050

Gdy stypendyści opuścili scenę, ich miejsce zajęli przewodniczący klas pierwszych, którzy w imieniu swoim oraz swoich dwustu dwudziestu kolegów z ośmiu klas ślubowali na sztandar szkoły:

"Dbać o honor i dobre imię szkoły.
Wypełniać rzetelnie obowiązki wzorowego ucznia.
Z szacunkiem odnosić się do rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły.
Kształcić w sobie cechy, które posiadał nasz Patron,
a w szczególności umiłowanie do nauki i drugiego człowieka.

Godnie reprezentować siebie, rodziny oraz szkołę"

 JRR2062IMG 20191002 174406IMG 20191002 174435IMG 20191002 174516

Ostatnim akcentem uroczystości było uhonorowanie trójki naszych uczniów: Natalii Urbaniak, Patrycji Tomczyk oraz Łukasza Żarczyńskiego, którzy w bohaterski i profesjonalny sposób udzielili pomocy starszej kobiecie, która doznała poważnego urazu głowy podróżując zatłoczonym autobusem komunikacji miejskiej. Wielkie brawa i słowa uznania dla uczniów oraz ich rodziców. JRR2147

Podczas trwania imprezy swoje talenty na scenie zaprezentowali uczniowie klas pierwszych: Oliwia Raś z klasy I Cp, Oliwia Zalewska z klasy I TD oraz Michael Musioł z klasy I TA z partnerką Sandrą Ostrowską.

 JRR2159 JRR2131 JRR1973

Początek strony