IMG 20241021 WA0011Październik to Miesiąc Świadomości Raka Piersi, nazywany powszechnie Różowym Październikiem, a jego symbolem jest różowa wstążka. Miesiąc Świadomości Raka Piersi obchodzony jest na świecie od 1985 roku, a dzień 15 października stał się Europejskim Dniem Walki z Rakiem Piersi.

21 października 2024 r. w Zespole Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie - Koźlu odbyło się wyjątkowe spotkanie z przedstawicielkami AVON. Spotkanie poprowadziły Pani Kasia i Pani Ania.

Uczestniczyły w nim nasze uczennice z klas 3 TSA, 3 TSB i 5 Cp. Podczas spotkania mogły przekonać się, jak ważna jest profilaktyka, zapobieganie, regularnie przeprowadzane badania i samokontrola piersi. Nasze uczennice mogły dowiedzieć się, jak prowadzić samokontrolę piersi oraz o akcji Gabinety z Różową Wstążką.

Dziękujemy serdecznie za odwiedziny w Zespole Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie - Koźlu. Takie spotkania, rozmowy, warsztaty to krok, który może mieć ogromne znaczenie dla zdrowia i życia wchodzących w dorosłość nastolatek.IMG 20241021 WA0006IMG 20241021 WA0007IMG 20241021 WA0008