DSC6182 031950W pięknej scenerii szkolnej auli, odbyło się ślubowanie uczniów klas mundurowych. To doniosłe wydarzenie zgromadziło sześćdziesięciu przyszłych obrońców ojczyzny, którzy z honorami i determinacją złożyli ślubowanie, będące symbolem ich gotowości do służby i poświęcenia.

Ceremonia rozpoczęła się od uroczystego wprowadzenia sztandaru, który stanowił centrum całego wydarzenia. W tle rozbrzmiewały dźwięki hymnu państwowego, co jeszcze bardziej podniosło rangę uroczystości. Kadeci, ubrani w mundury, z napięciem oczekiwali na moment, w którym będą mogli wypowiedzieć słowa przysięgi.

W obecności dyrekcji, wychowawców i instruktorów, rodziców oraz honorowych gości, młodzi ludzie zdecydowanym głosem zobowiązali się do bycia przykładem dla innych, do ciężkiej pracy nad sobą i do nieustannego rozwijania swoich umiejętności. Każdy z nich, wypowiadając słowa ślubowania, potwierdził swoje zobowiązanie do bycia godnym reprezentantem szkoły.

W trakcie uroczystości, w swoim inspirującym przemówieniu starosta powiatu pan Paweł Masełko wyraził dumę z kadetów i ich wyboru drogi życiowej. Podkreślił również znaczenie wartości takich jak lojalność, odwaga i gotowość do służby, które są fundamentem kształcenia w klasach mundurowych.

Szefowie służb podkreślali, iż ślubowanie uczniów klas mundurowych to nie tylko zwykłe zobowiązanie. To zobowiązanie pełne szacunku, honoru i oddania, które stanowi fundament patriotyzmu, a także jest pierwszym krokiem na drodze do służby.

Dyrektor szkoły Adam Kania przypomniał tradycje i wartości naszej szkoły związane z prowadzeniem klas mundurowych, zwrócił uwagę na odpowiedzialność, jaką uczniowie przyjmują decydując się na edukację w klasie o profilu mundurowym oraz wyraził nadzieję, że przyczyni się ona do rozwoju osobistego i zawodowego uczniów.

Kadeci starszych klas odebrali akty mianowania na kolejne stopnie awansu mundurowego, a żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymali z rąk dyrektora szkoły listy gratulacyjne.

Uroczystość była czasem pełnym dumy zarówno dla uczniów, rodziców i opiekunów, jak i dla całej społeczności szkolnej. To wydarzenie na długo zostanie w pamięci wszystkich obecnych, jako świadectwo siły charakteru i determinacji młodego pokolenia, które jest gotowe stawić czoła wyzwaniom przyszłości.

Dziękujemy serdecznie służbom mundurowym za przygotowanie stoisk promocyjnych oraz za nieustanne wsparcie oraz współpracę z klasami mundurowymi.

Uroczystość przygotowali ppłk Maciej Kopeć oraz asp. Tomasz Zarzycki.
Dowódcą uroczystości był sierżant kadet Mateusz Szuwalski
Narratorkami były: starszy kapral kadet Ewelina Skoberla oraz kapral kadet Agata Supel.
Fotoreportaż wykonali: Wiktor Makuch oraz Vladyslav Salo.

DSC08275 031845 DSC6158 031945 DSC6143 031941DSC08286 031852DSC08300 031858DSC08273 031824DSC08240 031744DSC08253 031803 DSC6183 031954IMG 20240327 152416IMG 20240327 152509