DSC460329 marca w naszej szkole to dzień wyjątkowy i bardzo podniosły. Pierwsze klasy mundurowe 1TSA i 1TSB złożyły uroczyste ślubowanie.  Kadeci starszych klas zostali awansowani na wyższe stopnie, kadeci, którzy wstąpili w szeregi 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej otrzymali listy pochwalne, a ich rodzice listy gratulacyjne. Akty ślubowania i wszystkie wyróżnienia dzielnie wręczał dyrektor szkoły pan Adam Kania w towarzystwie zaproszonych gości.
Tegoroczną uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. Starosta Kędzierzyńsko-Kozielski pan Paweł Masełko, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Piotr Dudek,  Dyrektor Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich płk Leszek Jankowski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kędzierzynie-Koźlu nadkom. Magdalena Pławiak-Woda, Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji ppłk Robert Król oraz dowódca 172 batalionu lekkiej piechoty w Opolu ppłk Cezary Gabryszak.
Z wielką radością przyjęliśmy fakt licznej obecności rodzin naszych kadetów, to ich święto i niejedna łza wzruszenia i dumy rodziców, dziadków czy rodzeństwa popłynęła.
Za Waszą obecność serdecznie dziękujemy.
Starosta Kędzierzyńsko-Kozielski słowach skierowanych przede wszystkim do kadetów, zwrócił szczególną uwagę na fakt, że mundur to w pierwszej kolejności ogromne zobowiązanie, któremu trzeba starać się sprostać każdego dnia.  Wypowiedzi pozostałych zacnych Gości przejawiały się życzeniami wytrwałości w dążeniu do obranych celów, gratulacjami z podjętej decyzji kontynuowania nauki w Zespole Szkół nr 3 w klasie spedycyjno-mundurowej oraz zapewnień, że służby mundurowe oczekują na nich po zakończeniu edukacji.
Fotoreportaż z uroczystości wykonali Malwina Świerkosz, Wiktor Makuch i Vladyslav Salo.  DSC4801