19 dni przeciwko?Naszym marzeniem jest tworzenie świata, w którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży??

Co roku przez 19 pierwszych dni listopada Fundacja po DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży. Celem kampanii jest poruszanie tematów praw dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwa, wolności, budowanie świadomych postaw wobec przemocy oraz promocja pozytywnych rozwiązań związanych z przeciwdziałaniem przemocy.

Powyższa kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Jej autorem jest Women?s World Summit Foundation (WWSF), która wprowadziła światowe obchody dnia przeciwko krzywdzeniu dzieci, co roku zapraszając do współpracy wszystkich tych, którzy chcą by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka, opatrzona napisem ?YES to prevention of child abuse!? ( ?Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem?). Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają więc za zadanie nie tylko zwracać uwagę, ale przede wszystkim uczyć widzieć więcej i lepiej.