812. października w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość zgromadziła nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów naszego Zespołu.  W części oficjalnej głos zabrał pan dyrektor Adam Kania, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia oraz wręczył nagrody dyrektora. W tym roku wyróżnieni zostali: Bechta Paweł, Duchnik Michaela, Falba Beata, Fedorowicz Beata, Głabuś-Kupka Marta, Hajduk Regina, Jagieniak Bożena, Kaleta Joanna, Kalus Ewa, Korczyńska Elżbieta, Kosińska Katarzyna, Kosno Anna, Kupka Szymon, Majewska Agnieszka, Pierończyk Renata, Sadyk Karolina, Śmieja Urszula, Tokarczyk Piotr, Wilusz Eliza. Gratulacje!

23Część artystyczną akademii przygotował Samorząd Uczniowski pod kierownictwem pani Karoliny Sadyk. Na scenie zaprezentowały sie nasze cudowne wokalistki. Sofia Klymenko z I TH w utworach 'Odbicie' i 'Sołowej', po których wszyscy mieli ciarki na plecach. Maria Chepets, także z I TH, zaśpiewała natomiast 'Tamta dziewczyna' oraz 'Riki tańce'. W duecie Dziewczyny wykonały utwór 'Slava Ukrainie', który był pięknie przygotowany również pod względem choreograficznym. Na scenie nie zabrakło naszej weteranki Oliwii Zaweskiej z IV TB w utworze 'Nic nie może przecież wiecznie trwać'.  Zostały również ogłoszone wyniki w plebiscycie na Nauczyciela Roku. Tak prezentują się zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:
Ostoja Spokoju - Ewa Kalus,
Zawsze Umiechniety- Aneta Foremniak- Szenko,
Pierwszorzędny żartowniś - Szymon Kupka,
Mecenas Szyku i Klasy - Agnieszka Wojtowicz,
Rzeźbiarz umysłów- Bożena Strzelec,
Mistrz ciętej riposty - Beata Fedorowicz,
Kosa nad kosami -Grażyna Bryłka,
Chodząca życzliwość- Paweł Bechta,
Mistrz Kreatywności- Karolina Sadyk,
Chodząca Endyklopedia - Joanna Nedokis,
Mikrofon Roku - Jolanta Hyla,