IMG 20221003 WA0021W październiku obchodzimy Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. To inicjatywa organizowana przez Europejską Agencję ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) z inicjatywy Komisji Europejskiej. W 2022 roku obchodzimy 10 jubileuszową edycję kompanii, podczas której podkreślane jest:
- budowanie świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa,
- dla użytkowników internetu jest codzienne dbanie o cyberhigienę.

Tematy przewodnie ECSM 2022:
- ransomware (z ang. ransom ?okup? i software ?oprogramowanie?) ? złośliwe oprogramowanie, które blokuje dostęp do systemu komputerowego lub uniemożliwia odczyt zapisanych w nim danych, a następnie żąda od ofiary okupu za przywrócenie stanu pierwotnego;
- phishing ? metoda oszustwa, w której cyberprzestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji.
?Pomyśl zanim klikniesz?

Zapraszamy do zapoznania się z gazetką tematyczną, która znajduje się przy Izbie Tradycji.IMG 20221011 220704