Nowe artykuły:

promo

planlekcji 

Plan lekcji

Plan lekcji dla wszystkich klas.

przejdź do
edziennik

Dziennik elektroniczny

Wszelkie istotne informacje dla rodziców i uczniów.

przejdź do

books

Szkolna Biblioteka online

Sprawdź katalog książek w szkolnej bibliotece i wypożycz książkę

przejdź do

 DSC6239Ślubowanie uczniów klas mundurowych odbyło się dziś w sławięcickim Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja. Kadeci, rodzice i opiekunowie, zaproszeni goście oraz kadra nauczycielska wypełnili szkolną aulę po brzegi. W uroczystości wziął udział Józef Gisman - v-ce Starosta Powiatu Kędzierzyńsko - Kozielskiego. – Gratuluję wam tego, że złożycie ślubowanie, dziękuję, że wybraliście taką drogę i zdecydowaliście się na naukę w klasach mundurowych. To bardzo dobra decyzja – zwrócił się do młodzieży. - Po zakończeniu szkoły będziecie łakomym kąskiem dla nas, komendantów wszystkich służb mundurowych - powtarzali jednym głosem komendanci Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej - bryg. mgr inż. Piotr Dudek, Komendy Powiatowej Policji - podinsp. Hubert Adamek oraz Wojskowego Centrum Rekrutacji -  ppłk Robert Król. 

Pan Dyrektor Adam Kania w krótkich słowach skierowanych przede wszystkim do kadetów, zwrócił szczególną uwagę na fakt, że mundur to w pierwszej kolejności ogromne zobowiązanie, któremu trzeba starać się sprostać każdego dnia, nie tylko w szkole.  Życzył także młodzieży wytrwałości w dążeniu do obranych celów, zarówno tych związanych ze szkołą jak i tych związanych z mundurem.

Następnie przyszedł czas na ślubowanie klas pierwszych i drugich. Prowadzący uroczystość asp. szt. Tomasz Zarzycki  wezwał kadetów do ślubowania. Kadeci jednym potężnym głosem ślubowali na sztandar wierność ojczyźnie, zasadom moralnym oraz dbanie o dobre imię szkoły.

Chcemy podziękować wszystkim, którzy wspierali i pomogli w organizacji tego wydarzenia oraz wszystkim zaproszonym gościom. Dziękujemy rodzicom i bliskim naszych uczniów, za liczne przybycie i wspieranie młodzieży.

Uroczystość prowadzili asp. szt. Tomasz Zarzycki oraz uczennica klasy IV TD Judyta Mierzwa. Śpiewem uświetniła ją uczennica klasy III Cp - Oliwia Zalewska. Fotoreportaż wykonali Malwina Świerkosz oraz Szymon Sieczkowski - uczniowie klasy III Bp.

3 DSC4853 DSC6276DSCF8616 DSC623941.na strone DSC4885DSCF8588 DSC6337

Początek strony