Nowe artykuły:

promo

planlekcji 

Plan lekcji

Plan lekcji dla wszystkich klas.

przejdź do
edziennik

Dziennik elektroniczny

Wszelkie istotne informacje dla rodziców i uczniów.

przejdź do

books

Szkolna Biblioteka online

Sprawdź katalog książek w szkolnej bibliotece i wypożycz książkę

przejdź do

bistro3.internet strona wwwPierwszymi galeriami sztuki były malowidła pozostawione na ścianach jaskiń. Nawet człowiek prehistoryczny czuł potrzebę tworzenia dzieł i otaczania się nimi. Odwzorowując codzienne czynności, takie jak polowanie, szukał środków przekazu emocji, podejmował trudne wyzwanie wyrażenia egzystencjalnych zagadek. We współczesnych czasach jesteśmy dosłownie zalewani wszelaką ikonografiką, którą trudno nazwać wartościową nawet w sensie wizualnym, a cóż dopiero artystycznym. Sztuka powinna być jednak blisko nas, na co dzień. Gusta ludzkie formują się już na etapie dzieciństwa, chłoniemy otoczenie, przywykając niestety do sztampy, bylejakości i tandety.

Nasze wystawy nie roszczą sobie prawa do miana artystycznych czy nowatorskich, chcielibyśmy jednak, aby młodzi twórcy mogli zaprezentować prace spoza powszechnej, komercyjnej stylistyki. Tematyka prac uczniów jest bardzo zróżnicowana - od portretu, przez reportaż, po studium obiektu. Każdy z nas bowiem inaczej odbiera liczne bodźce płynące z otoczenia i przetwarza je w unikatowy sposób. Mamy nadzieję, że obcowanie ze sztuką wejdzie na stałe do naszych miejskich przestrzeni. Pierwsze wystawy fotografii wykonanych przez uczniów klas technik fotografii i multimediów oglądać można już w restauracjach, kawiarniach, barach, galeriach handlowych, wszędzie tam, gdzie przychodzimy, by spędzić czas w gronie bliskich nam osób, szukając odprężenia. Jesteśmy już w Bistro Czarno na białym, kawiarniach Krukafe i Affogato, a w planach mamy jeszcze inne lokalizacje.  Mamy nadzieję, że kontakt z fotografiami wywoła refleksje, zrodzi inspiracje, może przywoła wspomnienia.

Autorami prac są uczniowie klas technik fotografii i multimediów Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie- Koźlu. Chcemy ich wspierać, by uwierzyli we własne możliwości, poczuli moc sprawczą sztuki, zapragnęli działać w lokalnej społeczności.

Życzymy wszystkim interesujących doznań, a włascicieli restauracji, kawiarni i innych lokali usługowych zapraszamy do współpracy.

Sztuka ma sens tylko wtedy, gdy zabiera nas choć na chwilę do innych krain.

 

Nauczyciele przedmiotów fotograficznych

 

affogato 2 strona www

affogato strona wwwbistro5.internet strona wwwbistro3.internet strona wwwbistro strona www

Początek strony