a3290550291df333cc4f0e99ced9bbe1

Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych zostało ustanowione w 1999 roku przez  Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship). Święto obchodzono corocznie w czwarty poniedziałek października, a od 2008   roku - cały miesiąc.

Działalność Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego (IASL) zainaugurowano formalnie w 1971 r. Stowarzyszenie zrzesza bibliotekarzy szkolnych, nauczycieli, wydawców oraz wszystkich ludzi, którym bliskie są problemy bibliotekarstwa szkolnego. Celem IASL jest przede  wszystkim rozwój bibliotek szkolnych we wszystkich krajach. IASL jest członkiem Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich (IFLA), jest powiązane z UNESCO, współpracuje z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Czytelniczym (IRA) oraz Międzynarodową Izbą ds. Książek dla Młodych (IBBY).

Tegoroczne hasło Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi: Z książką Ci do twarzy.

W związku z obchodami Święta Bibliotek Szkolnych w pierwszych klasach odbędą się lekcje biblioteczne.

Zachęcamy wszystkich czytelników do odwiedzenia biblioteki, zapoznania się z nowościami wydawniczymi          oraz do korzystania z naszych zbiorów.