Uroczyste ślubowanie w Zespole Szkół nr 3 im. M. Reja w Kędzierzynie - Koźlu
Jak co roku, w Zespole Szkół nr 3 uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, dzięki któremu zostali oficjanie włączeni do braci szkolnej. Licznie przybyli Rodzice i członkowie rodzin ze wzruszeniem wysłuchali tekstu roty. Przedstawiciele klas ślubowali na sztandar szkoły, a wraz z nimi wszyscy uczniowie, że nigdy nie splamią dobrego imienia szkoły, a swą postawą i przykładną nauką będą służyć społeczeństwu i Ojczyźnie.
W tej uroczystej chwili towarzyszyli im zaproszeni goście Grzegorz Sabura, Główny Technolog Petrochemii Blachownia S.A. , pani Iwona Drozdowicz-Tomaszek z Grupy Azoty ZAK S.A, pani Aurelia Stępień kierownik wydziału oświaty w Starostwie Powiatowym.
Wzruszającą chwilą było wręczenie przez panią Iwonę Drozdowicz-Tomaszek z Grupy Azoty ZAK S.A stypendiów naukowych dla najlepszych uczniów czwartych, trzecich i drugich klas chemicznych. Zdobycie stypendium nie jest prostą sprawą, istnieją jasne kryteria jego otrzymania. Już od pierwszych dni nauki uczniowie o nie walczą. Wysoka średnia to nie wszystko, trzeba jeszcze mieć ocenę bardzo dobrą z chemii, przynajmniej dobrą z przedmiotów ścisłych i średnią ocen z przedmiotów zawodowych - minimum 4,50. A jednak wielu naszym uczniom ta sztuka się udaje.
Pani Iwona Drozdowicz-Tomaszek z Grupy Azoty ZAK S.A zwróciła się do uczniów i rodziców słowami :To najliczniejsza do tej pory grupa. Cieszymy się, że jest tak liczna, ale przede wszystkim powodem do radości są dla nas osiągnięcia naukowe młodzieży. Kryteria przyznawania stypendiów uwzględniają wyniki w nauce, ale nie tylko. W tym roku komisja stypendialna wzięła również pod uwagę wyniki uzyskiwane w olimpiadach i konkursach chemicznych. Liczymy na to, że stypendium zdopinguje młodzież do kontynuowania nauki w kierunku chemicznym.
Do zgromadzonej młodzieży w ciepłych słowach zwróciła się również pani Aurelia Stępień Kierownik Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym ? Dzisiejsze wręczenie stypendiów ufundowanych przez Grupę Azoty ZAK S.A. pokazuje, że mamy ogromny potencjał, jeśli chodzi o chemię (?) Bardzo dziękuję pani Iwonie, która reprezentuje firmę, która wzmacnia młodych ludzi i dba o nich . Szczególne słowa uznania padły pod adresem Sandry Franecki, która na koniec ubiegłego roku szkolnego osiągnęła najwyższą średnią ocen w szkole (5,87), dla której trzeba było wykazać się kreatywnością, pracowitością i wiedzą, a do tego reprezentowała szkołę w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy.
? Razem z Oliwią Gowin zajęłyśmy ósme miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości ? opowiada z dumą Sandra.
W tym roku Komisja Stypendialna Grupy Azoty ZAK S.A przyznała stypendium 20 uczniom klas II i III i IV. Należą do nich:
Rafał Jewtuch, Iwona Jewtuch, Klaudia Kołodziej, Izabela Fryga, Paweł Cypek-Kubica, Julia Czarnecka, Julia Kurpińska, Marta Wielgan, Gabriel Kamiński, Joanna Woszczyk, Agata Turyńska, Bartłomiej Szaro, Szymon Kabs, Patrycja Surmiak, Błażej Szulc, Magdalena Garbas, Piotr Prokop, Sandra Franecki, Oliwia Gowin, Radosław Cieślar.
Po części oficjalnej nasi goście zostali zaproszeni do zwiedzania laboratorium oraz na poczęstunek. W tym momencie pragniemy w imieniu dyrekcji szkoły i grona pedagogicznego serdecznie podziękować rodzicom, dzięki którym ta uroczystość mogła przebiegać we wspaniałej atmosferze przy kawie i pysznych ciastach.
Wychowawcy klas pierwszych wręczyli swoim uczniom pamiątkowe dyplomy, które zawsze mają im przypominać chwilę ślubowania, a potem przedstawili zebranym grono pedagogiczne.
Końcowym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia, które wykonywane były przez uczniów , którzy podjęli naukę w zawodzie fototechnika.
Jesteśmy ogromnie wdzięczni naszym sponsorom, wszystkim zaproszonym gościom, którzy zechcieli skorzystać z naszego zaproszenia i uświetnić swoją obecnością tę wspólną i ważną dla uczniów, rodziców i grona pedagogicznego uroczystość. Dziękujemy.
http://kk24.pl/ta-wiedza-procentuje-juz-w-szkole-najzdolniejsi-chemicy-ze-stypendiami-grupy-azoty-zak-s-a-zdjecia/