20170113 100637

W dniu 13 stycznia 2017 r. braliśmy udział w IV edycji Opolskiej Kampanii Edukacyjnej „Przyhamuj, życie przed tobą”. Podinspektor wydziału ruchu drogowego KWP w Opolu - dokonał prezentacji na temat bezpieczeństwa młodego kierowcy w ruchu drogowym. Zwrócił uwagę na przyczyny wypadków i skutki nieodpowiedzialnego zachowania kierowców.

Prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego – przedstawił Złote Zasady FIA, zachowania zalecane wszystkim kierowcom. Egzaminator WORD Opole skupił się na wybranych zagadnieniach techniki kierowania samochodem i ich wpływie na bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego. Umożliwił również uczniom skorzystanie z miernika czasu reakcji na bodźce działające na kierowcę w trakcie kierowania pojazdem. Nasi uczniowie chętnie przystąpili do zmierzenia swojego na bodźce. Podsumowaniem spotkania był konkurs drużynowy sprawdzający wiedzę młodych ludzi w zakresie znajomości przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drogach. Najlepsi zostali nagrodzeni kamizelkami oraz opaskami odblaskowymi.