kurs pp15.11.2021r. i 17.11.2021 r. młodzież Zespołu Szkół Nr 3 im. M. Reja w Kędzierzynie – Koźlu uczestniczyła w kursie pierwszej pomocy organizowanym przez Opolski Odział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża. Zajęcia prowadzone były przez wykwalifikowanych Instruktorów Pierwszej Pomocy PCK w oparciu o wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji.

Kurs Pierwszej Pomocy PCK składał się z zajęć teoretycznych i praktycznych. Zagadnienia teoretyczne stosowane były jako wstęp do ćwiczeń. Zajęcia praktyczne odbywały się zarówno na pozorantach (badanie poszkodowanego, układanie w pozycji bocznej, zakładanie opatrunków i unieruchamianie), jak i na manekinach (podstawowe podtrzymywanie życia resuscytacja krążeniowo-oddechowa).

12 uczniów naszej szkoły otrzyma certyfikat ukończenia kursu z zakresu pierwszej pomocy : Karolina Gawlik, Ewelina Gebauer, Julia Kapica, Agata Bratus, Karolina Gawlas – Stasiak, Aleksandra Brodnicka, Angelika Bylicka, Oliwia Zalewska, Wiktoria Dziedzic, Roksana Gadzińska, Jan Niedziela, Dawid Kurpas.

 

kpp2kpp3kpp4

kpp5kpp6kpp7kpp1kpp8kpp9kpp11kpp10

Początek strony