IMG 20220307 WA00168 marca z okazji Dnia Kobiet, na terenie całego kraju wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża zbierać będą pieniądze do puszek. Zbiórka realizowana pod.haslem "Dzień DLA Kobiet", ma na celu zapewnienie długofalowej pomocy kobietom i dzieciom z Ukrainy. Uzyskane w ten sposób środki finansowe zostaną przekazane na te działania.

Nasi wolontariusze będą zbierać pieniądze. Znakami rozpoznawczymi wolontariuszy PCK będą czerwone puszki ze znakiem czerwonego krzyża oraz identyfikatory.

Zachęcamy do finansowego wsparcia akcji.

UKRAINA zbiorkaSzkolne Koło PCK i HDK w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Sławięcicach włącza się w akcję zbiórki darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy

Zbieramy:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń.

ŚRODKI OPATRUNKOWE, zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

Zbieramy także NOWE koce i śpiwory!

Osoby, które chcą pomóc mogą przynosić rzeczy do sali 106  lub 214.

Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.

IMG 20211221 WA0016Szkolne Koło PCK i HDK w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja włącza się w akcję „Podziel się światłem i nadzieją”. W te Święta zapalmy zieloną gwiazdkę lub postawmy zielone światło w oknie na znak solidarności z cierpiącymi i potrzebującymi pomocy. Zróbmy coś dobrego dla innych. Wstawmy się za słabszymi.  Bądźmy dobrzy i życzliwi, bo dobro wraca i tego wszystkim Wam życzymy.

promocja zdrowiaWszystkich uczniów zainteresowanych udziałem w Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża zapraszamy do zgłaszania się do sali 106. Etap szkolny odbędzie się 16 – 17 grudnia 2021 r.

 

 

Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez:

 

  • kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych,

  • pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony zdrowia i dbałości o zdrowie,

  • inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym.

Początek strony