KR6Jak pewnie zauważyli wszyscy - "kącik relaksu" jest na ukończeniu. Bardzo prosimy o uszanowanie pracy wielu osób. To miejsce dla NAS :)

Pomysł na kącik zrodził się już w zeszłym roku szkolny, kiedy to w rozmowie z panem Dyrektorem, zaznaczyliśmy, iż dobrze by było mieć w szkole miejsce, gdzie można odpocząć, zrelaksować się, czy poczytać książkę. Pan Dyrektor od razu wskazał nam miejsce jeszcze nie zagospodarowane. Wnęka na II piętrze spodobała nam się od razu, gdyż jest  dobrze oświetlona, światłem dziennym i bardzo przestrzenna. Cały samorząd zaczął się zastanawiać jak zagospodarować ten zakątek, ale nie było problemów. Podjęliśmy wspólnie decyzję o stworzeniu „Kącika relaksu” – czyli zrobieniu kanap z palet. Prace rozpoczęliśmy od pozyskiwania palet. Na zebraniu Rady Rodziców, nasz przewodniczący poprosił rodziców o pomoc w zebraniu palet, farb, materacy i materiałów na poszewki. Było trudno, palety zbieraliśmy od maja zeszłego roku szkolnego do listopada tego roku – ale się udało. Potem chłopcy, ochotnicy z czwartych i pierwszych klas mozolnie szlifowali palety, a dziewczyny je malowały. Z pomocą przyszli nam panowie konserwatorzy, pod okiem których łączyliśmy  palety  za pomocą wkrętów i ustawialiśmy je we wnęce. Nieodzowna okazała się pomoc pani woźnej, która w wolnych chwilach szyła poszewki na siedziska i poduchy. Pomogli nam również rodzice, mama jednej z koleżanek też zaangażowała się w szycie, a ojcowie w poszukiwanie palet i dostarczenie ich do szkoły. Dzięki wsparciu finansowemu rodziców udało się zakupić materace na siedziska i gąbkę do poduch.

Pracowaliśmy w czasie wolnym od zajęć, np. w ferie. Pracy było bardzo dużo. Ale teraz mamy satysfakcję, że własnymi siłami i własnym zaangażowaniem udało nam się stworzyć NASZ KĄCIK RELAKSU. 

KR 2KR 428722040 360462761097017 1431792000 n1028741393 360462124430414 31134873 n

 

 

Początek strony