a2Dzięki grantowi Fundacji Górażdże - Aktywni w Regionie, pasji nauczycieli i zaangażowaniu uczniów, 23 listopada w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu, odbyły się Nocne Spotkania z Nauką i Wyobraźnią.
Celem projektu było rozwijanie zainteresowań naukowych i promocja chemii wśród młodych ludzi. Dlatego przygotowane wykłady i warsztaty miały wspólny temat ?Zastosowanie chemii?.
W czasie nocki w szkole uczniowie uczestniczyli w wykładach przedstawicieli Petrochemii Blachownia pod tytułem ?Dlaczego warto być naukowcem??. Koło Naukowe przy Uniwersytecie Opolskim wprowadziło uczestników w tajniki kryminalistyki. Magię chemii w fotografii mogli zobaczyć na profesjonalnych warsztatach fotograficznych prowadzonych przez członka fotoklubu Opole. Dzięki warsztatom przygotowanym przez uczniów Technikum technologii chemicznej z Zespołu Szkół,  ubrani w fartuchy i okulary, mogli poczuć się jak naukowcy sami wykonując doświadczenia.

Uczniowie technikum hotelarskiego pokazali sztukę mieszania naturalnych substancji, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również pachną i smakują. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach językowych na których ekologicznie tworzyli wiersze z odzysku. Na warsztatach plastycznych cięli, kleili i tworzyli piękne mozaiki.
A to wszystko z pizzą i słodkim poczęstunkiem, a przede wszystkim wspólnym byciem w szkole nocną porą z karaoke, grami logicznymi i rozmowami do świtu.
Za aktywny udział w projekcie uczestnicy otrzymali upominki.
W czasie imprezy gościliśmy gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych ze Sławięcic, Jemielnicy i Rudzieńca oraz przedstawicieli lokalnych mediów TVR i Dobra Gazeta.

a2a7a14 a11a13a1a18