243490651 4645451572172550 6362059016829699004 nOd 1 do 5 października nasi uczniowie klas mundurowych odbyli bardzo wymagające szkolenie taktyczno - wojskowe w Niedzicy.

Nauka prowadzona przez instruktorów z firmy Kadet.pl obejmowała podstawowe zagadnienia szkoleniowe jednostek wojskowych z dziedziny taktyki – wspólnej dla wszystkich służb mundurowych.

Czytaj więcej: Wojskowy obóz szkoleniowy w Niedzicy

IMG 20210921 09104921 września na zaproszenie Dyrekcji Szkoły i opiekuna klas mundurowych gościliśmy w naszej szkole żołnierzy z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Starszy chorąży sztabowy Stanisław Gaweł  przybliżył uczniom przeznaczenie 10 Brygady Logistycznej oraz zadania realizowane przez żołnierzy zarówno w kraju, jak i podczas misji poza jego granicami. Podzielił się również  własnymi doświadczeniami i wspomnieniami oraz przedstawił zgromadzonym tajemniczy świat islamu.
Blisko trzygodzinne zajęcia zostały nagrodzone gromkimi brawami.

IMG 20210921 090956 1

IMG 20210921 091013IMG 20210921 091025

IMG 20210921 091049

zarzyckiSprawozdanie z realizacji innowacji pedagogicznej "Klasa mundurowa w zawodzie technik spedytor" w  roku szkolnym 2019/2020:

Klasy pierwsze i drugie miały zajęcia z asp. szt. Tomaszem Zarzyckim, który przekazuje wiedzę  o organizacji i funkcjonowaniu Policji, kształtuje właściwe postawy moralne i społeczne, uczy musztry i podstaw samoobrony. Klasy drugie dodatkowo mają jedną godzinę strzelectwa sportowego z panią mgr inż. Beatą Bajer. Klasa trzecia odbyła zajęcia strażackie z mł. kpt. Grzegorzem Pawełkiem.

Wyjazdy i spotkania:

Czytaj więcej: Podsumowanie innowacji pedagogicznej "Klasa mundurowa w zawodzie technik spedytor"

IMG 20201008 WA0016

W czwartek 08.10.2020 r. na zaproszenie opiekuna klas mundurowych ppłk. rez. Macieja Kopcia gościliśmy w szkole przedstawicieli M.C.S.U TacMed Rescue Team, żołnierzy – ratowników medycznych pola walki, instruktorów strzelectwa i sztuk walki oraz ratownictwa górskiego, którzy zdobywali swoje  doświadczenia podczas służby w kraju i za granicą.

Celem szkolenia było zapoznanie uczniów klas mundurowych z ogólną charakterystyką pracy ratownika medycznego w Siłach Zbrojnych, podstaw szkolenia strzeleckiego, taktycznego i wspinaczkowego oraz przedstawienie możliwości posiadanego sprzętu, jego charakterystyki i sposobu realizacji szkoleń w układzie od najprostszych, podstawowych zagadnień do trudniejszych, wymagających podstawowej wiedzy i właściwego przygotowania.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza zagadnienia medycznego ratownictwa taktycznego, ratownictwa górskiego, taktyki w terenie zurbanizowanym oraz sztuk walki.

Mamy nadzieję na dalszą współpracę z M.C.S.U TacMed Rescue Team.

Czytaj więcej: Szkolenie dla uczniów klas mundurowych

IMG 20200206 110420Ślubowanie uczniów klas pierwszych mundurowych to podniosła uroczystość, która na stałe wpisała się do kalendarza roku szkolnego naszego Zespołu Szkół. Dzisiejszą ceremonię otworzył Pan Dyrektor Adam Kania, który powitał uczniów, zaproszonych gości oraz rodziców. Następnie, oprócz dyrektora, głos zabrali: starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego - Małgorzata Tudaj oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Kędzierzynie-Koźlu - ppłk Robert Król. Przemawiający, nie kryjąc dumy i wzruszenia, wielokrotnie podkreślali w swoich wystąpieniach etos służb mundurowych, gratulowali wyboru klasy o tym kierunku oraz wyrażali nadzieję, iż wielu uczniów po ukończeniu szkoły, zasili szeregi różnego rodzaju służb. Sczególne słowa podziękowania i gratulacji za realizajcę "projektu klas mundurowych" padły z ust ppłk Króla, który jednocześnie na ręce dyrektora wręczył pamiątkową statuetkę.

Punktem kulminacyjnym uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły oraz odbiór certyfikatów przez uczniów klas pierwszych. Prawie stu dwudziestu kadetów z czterech klas powtórzyło wypowiadane przez dyrektora słowa roty ślubowania. Swój moment mieli także uczniowie klas starszych, którzy odebrali akty nadania kolejnych stopni awansu uczniowskiego klasy mundurowej. W trakcie trwania części oficjalnej oraz po jej zakończeniu, młodzi adepci klas mundurowych zaprezentowali swoje talenty muzyczne oraz widowiskowy pokaz samoobrony.

Prowadzącymi wydarzenie byli:  st. asp. Tomasz Zarzycki oraz Judyta Mierzwa - uczennica klasy II TD.

Aby zobaczyć więcej zdjęć kliknij "Czytaj więcej"

Czytaj więcej: Ślubowanie klas mundurowych

Początek strony