SZOFAR OTWÓRZMY SERCA m22 stycznia odbył się w auli naszej szkoły charytatywny koncert kolęd, w wykonaniu zespołu Szofar, a  uczestniczyli w nim uczniowie klas pierwszych.

Zespół religijny Szofar działa przy parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Sławięcicach, a tworzą go młodzi ludzi, których łączy wiara i pasja. Nazwa "Szofar" w języku hebrajskim oznacza instrument, za którego pomocą ogłaszano ważne wydarzenia. Grupa uświetnia liturgię, czuwania dla młodych, uczestniczy w festiwalach piosenki religijnej. Ostatnie sukcesy to: I miejsce na festiwalu w Komprachcicach oraz I miejsce na Festiwalu Pisenik Religijnej w Azotach. Ich wielkim atutem jest tworzenie własnych utworów (muzyka, tekst i aranżacja) oraz gra na instrumentach na żywo, a nie z podkładem muzycznych.  Należy podkreślić, iż członkami zespołu są również nasze uczennice Wiktoria, Gosia i Madzia oraz nasza absolwentka Asia. Ponadto zespół od kilku lat nagrywa płyty i koncertuje, wspierając w tem sposób dzieci z Peru (w zeszłym roku) czy dzieci z Togo (obecnie).

Podczas dzisiejszego koncertu zaprezentowali oni kilka znanych kolęd ale też zagrali swoje autorskie piosenki.

Oto kilka ich opinii po koncercie: "koncert był fantastyczny, Bardzo mi się podobał, a przede wszystkim ich własne piosenki. Autorskie piosenki były świetne, podbiły moje serce. Wokal i gra na instrumentach na wysokim poziomie. Podoba mi się to, że chcą pomagać innym..."

BRAWO DLA ZESPOŁU. Dziękujemy!