seksting

 

SEKSTING.

Od pewnego czasu nową, niebezpieczną modą wśród nastolatków jest wysyłanie przez telefon lub wrzucanie do sieci swoich nagich i półnagich zdjęć.Co trzeci polski nastolatek otrzymuje od kolegów seksty – zdjęcia bądź filmy o charakterze seksualnym. Co dziewiąty – sam je tworzy i rozsyła. Seksting, czyli wysyłanie i oglądanie intymnych zdjęć, to popularna rozrywka coraz młodszych dzieci. W wielu państwach zakazana, w Polsce regulacji brak.

Termin seksting powstał w pierwszych latach XXI wieku jako zrost angielskich słów sex (seks) i texting (czynność wysyłania wiadomości sms). Z czasem jego znaczenie poszerzyło się na wysyłanie podobnych komunikatów także za pomocą innych mediów, na przykład komunikatorów internetowych, wiadomości mms czy portali społecznościowych.

Najczęstszymi przyczynami sekstingu wsród nastolatków jest poczucie, iż wysłanie zdjęcia intymnego jest częscią relacji w związku lub flirtu, próba zwrócenia uwagi na swoją osobę, spełnienie prośby sympati lub po prostu żart. Młodzi ludzie zapominają o konsekwencjach takiego postepowania. Pamiętajcie, że 90% treści  wysłanych wypływa. Zanim wyśleśz swoje zdjęcie, pomyśl bo ono może Cię skompromitować i być rozpowszechnione. Nie poddawaj się modzie, bo ona przeminie a Twoje zdjęcia pozostaną w sieci.Zgłoś niepokojące Cię zdarzenia osobą dorosłym lub zadzwoń pod  młodziezowy telefon zufania 116 111.

Warto pamiętać, że zakazane jest publiczne prezentowanie pornografii, w tym także z udziałem małoletnich, a także rozpowszechnianie wizerunku nagiej osoby bez jej zgody, ewentualnie uporczywe nękanie wywołujące poczucie zagrożenia lub naruszenie prywatności.

 Krótki przewodnik o sekstingu.

 

Początek strony