DBI 2018 26 lutego 2018 roku obchodzić będziemy po raz kolejny Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

W ramach tegorocznych obchodów DBI organizujemy w naszej szkole konkurs na najlepszą prezentację multimedialną, komiks oraz plakat pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Prace prosimy składać do pedagoga szkolnego lub w sali 103 do dnia 31 stycznia 2018 roku.

Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

DBI 2018

DBI 2018 1

DBI 2018 2

Początek strony