akcjaKolejny raz uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji ?Rodacy Bohaterom? organizowanej przez Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn  - Koźle.  Celem akcji  jest  zbiórka świątecznych paczek żywnościowych dla polskich kombatantów na Kresach Wschodnich, gdzie żyją  jeszcze żołnierze   Armii Krajowej oraz innych organizacji  niepodległościowych.  Mimo, że mieszkają  poza granicami naszego państwa, to jednak z dumą pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu i wzmacniają polską tożsamość.

Z dumą informujemy, że nasi  uczniowie z klas I TS, ITC, ITB, ITA, II TA, III TA, IIITB, IV TB, IV TA przygotowali  niemal 23 paczki.

Za serce okazane tym, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a teraz w jesieni swego życia znaleźli się w trudnej sytuacji  wyrażamy ogromne podziękowania.

Organizatorki akcji w ZS nr 3: J. Cyba, H. Jastrzębowska, J. Nedokis

akcja 2 IMG 20171218 125430 IMG 20171218 125440 paczki