mpp 3

27 kwietnia w Zespole Szkół Miejskich Nr 1 odbyły się   Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wzięły w nich udział drużyny ratownicze PCK reprezentujące szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Startujące w zawodach drużyny na 4 stacjach musiały wykazywać się praktyczną znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach i rozwiązać test z zakresu wiedzy o Czerwonym Krzyżu, elementach wiedzy z zakresu Międzynarodowego Prawa Humanitarnego oraz teoretycznej wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Gabriel Kamiński – klasa I TA (Kapitan zespołu) oraz Martyna Sofińska, Szymon Gorki oraz Piotr Prokop oraz  - klasa III TA, zajmując III miejsce w powiecie.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

mpp 6