5Dyrektorzy i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych odebrali złote, srebrne i brązowe tarcze jakości z rąk kuratora opolskiego Michała Sieka. Uroczystość odbyła się Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego w Opolu. To efekt rankingu „Perspektyw 2017”, najbardziej wiarygodnego i prestiżowego rankingu w Polsce.
9 szkół z województwa otrzymało złote tarcze, czyli najwyższy znak jakości. W tym gronie po raz pierwszy znalazł się Zespół Szkół nr 3 z Kędzierzyna-Koźla. Dyrektor Adam Kania miał przyjemność odebrania zaszczytnego wyróżnienia w obecności dwóch uczennic klasy czwartej Julii Wolny i Magdaleny Kamińskiej. Nasza szkoła zajęła 5 miejsce w województwie, 91 w kraju. Tak wielki sukces to efekt wspólnej pracy nauczycieli i uczniów. Serdecznie gratulujemy.