1(Więcej zdjęć pod tekstem).

Od 2 do 4 kwietnia 2017r. 49 uczniów klas: I TA, I TB, I TC, II TA i II TC wraz z opiekunami miało okazję odwiedzić Warszawę. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zabawy w Centrum Nauki Kopernik. Spędziliśmy tam sporo czasu testując min. łóżko fakira, latający dywan, czy ustawiając godzinę zegara za pomocą ognia. Tego samego dnia uczniowie zwiedzili Zamek Królewski, a na Starym Mieście, w pięknym słońcu, przyglądali się festiwalowi kolorów. Po krótkim spacerze z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Na koniec dnia zatrzymaliśmy się w galerii handlowej. Drugiego dnia zobaczyliśmy Trybunał Konstytucyjny, Sejm, cmentarz na Powązkach, Park Łazienkowski oraz stadion PGE Narodowy. Największym zainteresowaniem cieszył się stadion, szatnie i pokoje relaksu dla piłkarzy, sposób nakładania murawy, wielkość telebimów itp. Dzień zakończyliśmy zakupami w galerii handlowej. Po dwóch intensywnie spędzonych nocach, trzeciego dnia w pięknym słońcu pojechaliśmy do Sądu Najwyższego, zwiedziliśmy Muzeum księdza Jerzego Popiełuszki oraz Pałac Kultury. Na zakończenie wycieczki relaks w galerii handlowej, ostatnie zakupy i rozśpiewana droga powrotna do domu.

mgr Bożena Strzelec

Zwiedzałam Warszawę po raz pierwszy. Ilość obiektów, w których byliśmy była ogromna. Stadion, sejm, Sąd Najwyższy, Trybunał Konstytucyjny, Muzeum Powstania Warszawskiego. Nogi bolały już po pierwszym dniu, jednak było naprawdę warto. Najbardziej zapamiętam Muzeum ks. Popiełuszki. Powodowało ciarki na ciele. Najlepsze na wycieczce tego typu jest to, że poznajemy nowe osoby ze szkoły, z innych klas oraz poznajemy nauczycieli nie tylko ze strony szkolnej, kiedy robią sprawdziany i kartkówki ale również w ręcznikach na głowie i piżamach. :)

Patrycja Surmiak II TA

I TC I TB