W środę 29 września 2021 r. odbędą się w naszej szkole wybory przewodniczącego i opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

We wtorek 28 września 2021 r. zapraszamy na debatę z kandydatami na przewodniczącego, która odbędzie się  na długiej przerwie o 10.35 przed Izbą Tradycji.

Pytania można wrzucać do SKRZYNKI PYTAŃ, która znajduje się przed Izbą Tradycji

1

W poniedziałek i wtorek kandydaci mogą prowadzić kampanię wyborczą

Sylwetki kandydatów:

243232459 848069139232896 2318638555161298540 n

Bartosz Wyleżoł

Mam na imię Bartek. Jestem uczniem klasy III Ap o profilu technik technologii chemicznej. Moje zainteresowania to sport oraz chemia. Obecnie pełnię funkcję przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Działanie na rzecz szkoły i uczniów sprawia mi radość i satysfakcję. Bez wątpienia jest to ważna część mojego życia i chciałbym reprezentować uczniów także w tym roku szkolnym.
Z doświadczeniem z zeszłego, bez wątpienia trudnego dla nas wszystkich roku, postaram się urozmaicić życie naszej szkoły.
Co chciałbym zrobić:

  1. Zmiana składu Samorządu Uczniowskiego. Do tej pory tylko przedstawiciele klas reprezentowali swoje klasy w Samorządzie. Pora to zmienić. Zorganizuję spotkanie dla wszystkich chętnych uczniów którzy chcą włączyć się w życie szkoły i chcą aktywnie działać w naszej szkole. Każdy uczeń który chciałby dać coś od siebie i sprawdzić się w działaniu, będzie mógł rozpocząć swoją przygodę w Samorządzie Uczniowskim. Taka zmiana znacznie ułatwi i usprawni działanie Samorządu i pomoże w szybkim i konkretnym rozwoju.
  2. Dni z kalendarza świąt nietypowych. Po udanym dniu muzyki country, pora kontynuować ten projekt. Co najmniej 2 razy w miesiącu w naszej szkole będziemy wspólnie obchodzili ciekawe święta i poznawali nowe fakty i ciekawostki związane z konkretnym świętem.
  3. Szkolne bluzy nadchodzą! Dochodzą do nas wasze projekty logo na szkolne bluzy. Jesteśmy już w kontakcie z firmą i jako przewodniczący SU dopilnuję, by chętni uczniowie mieli swoje własne, szkolne bluzy na sobie jeszcze w tym roku.
  4. Więcej integracji! Chciałbym razem z nowym, chętnym i gotowym do aktywnego działania Samorządem, zorganizować imprezę integracyjną dla uczniów na auli. Po zeszłorocznych doświadczeniach z pandemią i lockdownem wiem, że nie jest to łatwe do zrobienia w obecnej sytuacji. Mam jednak nadzieję, że ten rok nie będzie dla nas tak trudny jak zeszły i z obecnym doświadczeniem uda nam się w końcu dojść do celu.
  5. Powrót do życia. Ze względu na zeszłoroczne zamknięcie nas w domach, działania samorządu były naprawdę mocno utrudnione. Teraz jednak wróciliśmy do działania, co pozwala na realizację pewnych działań które wcześniej były niewykonalne. (Stoiska z przekąskami przygotowanymi przez uczniów, debaty itp.)
  6. Spotkania z ciekawymi osobami. Rozpoczęty w zeszłym roku projekt polegający na spotkaniach uczniów z ciekawymi osobami opowiadającymi o swoich pasjach zostanie kontynuowany. Wszyscy chętni uczniowie będą mogli uczestniczyć w spotkaniu z zaproszonym gościem który opowie nam o swojej pasji.
  7. Jestem gotowy do pomocy. Jako przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, bez wahania stanę w obronie interesu uczniów szkoły. Jeżeli trzeba będzie, tak jak w zeszłym roku, wyjść z prośbą, petycją do dyrekcji w sprawie dotyczącej dobra uczniów, zrobię to.
  1. Akcje charytatywne. Mimo trudności, w zeszłym roku udało nam się zorganizować Maraton Amnesty International. Postaram się aby i w tym roku przyłączyć się do pomocy potrzebującym ludziom przez udział naszej szkoły w takie akcje.
  2. Anonimowa skrzynka. Razem z samorządem jesteśmy otwarci na wasze propozycje. Instagram SU czeka na wiadomości, uwagi i pomysły od was. Wiem jednak, że niektórzy mogą wstydzić się napisać ze swojego konta dlatego udostępnimy Tellonym SU by każdy mógł łatwo, szybko i anonimowo wysłać nam wiadomość.

  Niech ten rok szkolny będzie dla nas lepszy od poprzedniego. Jestem gotowy do dalszego działania i zrobię co w mojej mocy by nasza szkoła odżyła na nowo. Liczę na Twój głos!

Mateusz Guca

Cześć, nazywam się Mateusz i w tym roku kandyduję na przewodniczącego tej szkoły. Zapewne mnie znasz lub kojarzysz ale nawet jeśli nie to niedługo się to zmieni.

To teraz krótko o mnie. Jestem bardzo pozytywną i wesołą osobą, jeśli chodzi o wszystkie Samorządy szkolne to działam w nich naprawdę odkąd pamiętam ale co najważniejsze mam swoje priorytety i plany na tę szkołę. Teraz ważne pytanie, co w ogóle mogę Wam zaproponować jako przewodniczący szkoły? Mógłbym się teraz rozpisywać o bluzach, czy nie działającym x-boxie ale odpuszczę sobie, ponieważ co roku każdy kandydat ma tą samą śpiewkę, ja jak to ja wyjdę troszkę poza schemat i zrobię to po swojemu. Wracając, chciałbym się skupić przede wszystkim na integracji uczniów w naszej szkole, co za tym idzie więcej wszelakich wycieczek integracyjnych czy zabaw w szkole. Po drugie, bardzo zależy mi na tym, żeby każdy Wasz pomysł miał szanse na zrealizowanie, dlatego będę chciał współpracować z każdym jednym uczniem, dlatego każdy jeden uczeń, czy to z pierwszej czy z drugiej czy maturalnej klasy, będzie mógł mi podrzucić pomysł, który jeśli zda egzamin, bardzo chętnie zrealizuję z resztą samorządu. Po trzecie chciałbym też trochę narobić dobrego imienia naszej szkoły oraz sprawić by kojarzyła się ze szkoła najlepszą. To tylko część moich pomysł1), lecz nie lubię obiecywać rzeczy, na które nie mam 100% pewności, że będę mógł je wykonać.

Jeżeli więc masz podobne zdanie na temat naszej szkoły i tego co w niej brakuje to oddaj na mnie głos i się nie zastanawiaj!

Dzięki Wielki, Guca!

Początek strony