prelekcja 017 maja gościliśmy w naszej szkole żołnierzy z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Starszy chorąży sztabowy Stanisław Gaweł  przybliżył uczniom przeznaczenie 10 Brygady Logistycznej oraz zadania realizowane przez żołnierzy zarówno w kraju, jak i podczas misji poza jego granicami, podzielił się również  własnymi doświadczeniami i wspomnieniami oraz przedstawił zgromadzonym tajemniczy świat islamu.

Młodzież najbardziej zaciekawiły przywiezione przedmioty z Afryki oraz ubrania i stroje regionalne użytkowane przez miejscową ludność afgańską: ?Burka afgańska? oraz jemeński ?Nikab?. Dużym zainteresowaniem cieszyło się wyposażenie wojskowe wykorzystywane przez  żołnierzy na misjach, o których opowiadał uczniom starszy szeregowy Damian Grudniok.

W drugiej części spotkania starsza szeregowa Katarzyna Markiewicz przeprowadziła szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Prelekcji wysłuchali także gimnazjaliści z Kłodnicy, Blachowni i Sławięcic.

prelekcja 1

prelekcja 2