PS i UO3 marca 2018 r. odbyły się konkursy chemiczne dla uczniów szkól ponadgimnazjalnych: XXVI Ogólnopolski Konkurs Chemiczny zorganizowany przez Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz XXIV Opolski Turniej Chemiczny zorganizowany przez Wydział Chemii Uniwersytetu Opolskiego.

Tematyka obu zawodów wymagała od uczestników wiedzy znacznie wykraczającej poza program chemii przewidziany dla szkół średnich. Wysoki poziom zawodów nie zniechęcił jednak, a wręcz zmotywował naszych chemików do uczestnictwa w obu turniejach.

Naszą szkołę  reprezentowali:

- w XXIV Opolskim Turnieju Chemicznym uczniowie klasy III TA: Szymon Kabs i Bartłomiej Szaro,

- w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym: Julia Czarnecka, Paweł Kubica-Cypek, Rafał Łukaszczykiewicz, Jakub Magiera, Damian Ostrowski, Iwona Jewtuch i Rafał Jewtuch  z klasy II TA.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w zawodach!!!