I miejsce13 marca 2018 r. uczniowie klas trzecich szkół gimnazjalnych uczestniczyli w VII edycji międzyszkolnego konkursu dla gimnazjalistów „Chemiczna Głowa”.

W tym roku szkolnym mieliśmy przyjemność gościć uczniów, którzy reprezentowali następujące szkoły: PSP 6 Kędzierzyn-Koźle, PSP 10 Kędzierzyn-Koźle, PSP 12 Kędzierzyn-Koźle, PSP 16 Kędzierzyn-Koźle, PSP 19 Kędzierzyn-Koźle, SP Nr 5 Nysa, SP Nr 10 Nysa, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nysa, Zespół Szkolno-Przedszkolny Baborów, Szkoła Podstawowa Jemielnica, Zespół Szkół Solarnia, Zespół Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolny Pawłowiczki, Szkoła Podstawowa Rudziniec, Zespół Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolny Gościęcin, Publiczna Szkoła Podstawowa Brzeg, Publiczna Szkoła Podstawowa Ujazd.

Zaproszonych gości, nauczycieli oraz uczniów przywitał Pan dyrektor Adam Kania. Władze miasta i powiatu reprezentowali Wicestarosta Powiatu Pan Józef Gisman i Zastępca Prezydenta Miasta Pan Wojciech Jagiełło, a zakłady przemysłowe Pan Adam Daroszewski – Petrochemia Blachownia S.A.

Wyniki Konkursu Chemicznego „Chemiczna Głowa”

I miejscePubliczna Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu

(skład drużyny:  Marek Michalik, Natalia Szymańska, Bartosz Kotowicz)

II miejsceSzkoła Podstawowa Nr 5 w Nysie

(skład drużyny:  Jakub Bulik, Daria Panas, Bartosz Rajczyk)

III miejsceSzkoła Podstawowa w Rudzińcu

(skład drużyny:  Adam Kancy, Jakub Gniecki, Błażej Hasa)

IV miejsceZespół Szkół Ogólnokształcących w Nysie

(skład drużyny:  Bartosz Chomiński, Marta Kaczor, Miłosz Szewczyk)

V miejscePubliczna Szkoła Podstawowa Nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu

(skład drużyny:  Zofia Mikrut, Oliwia Stasiak, Michał Rabiej)

Nagrodzeni  uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów z części teoretycznej

I miejsceMarek Michalik (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu)

II miejsceAdam  Kancy (Szkoła Podstawowa w Rudzińcu)

III miejscePiotr Cichoń (Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu)

IV miejsceJakub Bulik  (Szkoła Podstawowa Nr 5 w Nysie)

Szkoły nagrodzone w Konkursie Chemicznym dla  grupy kibiców

I miejscePubliczna Szkoła Podstawowa Nr 19 w Kędzierzynie-Koźlu

II miejscePubliczna Szkoła Podstawowa Nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu

III miejsceSzkoła Podstawowa Nr 5 w Nysie

Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Grupa Azoty ZAK S.A. Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu oraz Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Sponsorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz następujące firmy: Grupa Azoty ZAK S.A., Petrochemia Blachownia S.A., Fluorochemika Poland Sp. z o. o. oraz Pfleiderer Silekol Sp. z o.o.

LOGO AZOT

powmiasto

3 firmy

Dzięki sponsorom zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymali cenne nagrody, między innymi: tablety, głośniki bluetooth, powerbanki, pendrive, karty prezentowe na zakup książek oraz słodycze. Pozostali uczniowie również otrzymali nagrody. Dla wszystkich uczestników przygotowano słodki poczęstunek.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie, nagrodzonym gratulujemy a nauczycieli zapraszamy z uczniami za rok.

IV miejsce

V miejsce

Uczniowie któryz zdobyli największą liczbę punktów w części pisemnej

I miejsce grupa kibiców