66olimpiadaZapraszam chemików do udziału w etapie szkolnym  66 Olimpiady Chemicznej.

Etap wstępny - polega na samodzielnym rozwiązywaniu zadań zamieszczonych w Informatorze Olimpiady, który jest już dostępny na stronie internetowej Olimpiady Chemicznej http://www.olchem.edu.pl/  Folder dla ucznia. 

Zadania podzielone są na części: A (obowiązkowa) i B (fakultatywna). Aby zakwalifikować się do I etapu należy rozwiązać zadania obowiązkowe części A i przekazać nauczycielowi chemii w naszej szkole, który je sprawdza oraz przesyła do komisji okręgowej.

 

 

seminarium naukowe

 

Z okazji Dni Chemika 7 czerwca na zaproszenie Prezesa Zarządu Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A oraz Prezesa Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego w Kędzierzynie – Koźlu w seminarium naukowym „Innowacyjność w Grupie Azoty ZAK S. A.” uczestniczyli dyrektor szkoły Adam Kania wraz z uczniami klasy III technikum technologii chemicznej. Mieliśmy okazję wysłuchać czterech interesujących wykładów, z których największe zainteresowanie wzbudził temat „Laboratorium badań aplikacyjnych i rozwojowych – możliwości badawcze, nowa forma współpracy z odbiorcą” oraz „Rozwój rynku przetwórstwa propylenu” Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym seminarium.

TomekTomasz Niederfeld – uczeń  klasy II TA został FINALISTĄ etapu ogólnopolskiego  XLV edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok B.

Zawody ogólnopolskie rozegrane zostały w dniach 31 maja - 02 czerwca 2019 r. w Koszalinie.
Podczas trzydniowych zmagań uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością prawa patentowego, wykazać się wiedzą z zakresu historii wynalazczości oraz praktycznego zastosowania przepisów prawa patentowego.

Tomek  wchodził w skład  3 osobowej drużyny reprezentującej okręg opolski razem z 2 uczniami Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, którzy również zostali finalistami.
Tytuł finalisty oznacza, że uczniowie są zwolnieni z części pisemnych poszczególnych kwalifikacji w swoich zawodach i otrzymują z egzaminu 100% punktów.

Gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów do uczestnictwa w olimpiadzie!

 

 

Czytaj więcej: Tomasz Niederfeld Finalistą Olimpiady

logo olimpiady4 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - blok B Wynalazczość.

Z naszej szkoły do olimpiady przystąpiła grupa uczniów z klasy II i III technik technologii chemicznej w składzie: Tomasz Niederfeld, Kacper Gall i Rafał Jewtuch.

Ten etap olimpiady zakończył się sukcesem dla Tomka Niederfeld z klasy II TA i to on będzie zawodnikiem  trzyosobowej drużyny reprezentujcej okręg opolski w zawodach ogólnopolskich, które zostaną rozegrane w maju w Koszalinie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim!

 

 

Czytaj więcej: Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości - etap okręgowy.

kkpp27 marca 2019 r w Centrum Obsługi Inwestora odbył się finał konkursu „Kędzierzyn-Koźle miastem dobrej chemii – społeczna kampania reklamowa”.

Zespół Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie – Koźlu zajął II miejsce. Drużynę reprezentowały:

1. Martyna Krazińska

2. Michalina Turczyniewicz

 

Młodzież zobowiązana była do opracowania projektu społecznej kampanii reklamowej.

Należało zaprojektować nazwę dla kampanii wraz z logo, grafiką i hasłem oraz dowolnie rozszerzyć, wzbogacając projekt o elementy dodatkowe – jak np. projekt reklamy prasowej, plakatu, ulotki, billboardu tekstu lub cyklu tekstów przedmiotowych na potrzeby mediów, w tym również społecznościowych, spotu radiowego czy też np. reklamy telewizyjnej.

Celem konkursu było pokazanie pozytywnego spojrzenia na Kedzierzyn – Koźle i jego zaplecze chemiczne.

Wykonanie projektu wymagało bardzo dobrej znajomości meryrycznej tematu i dużego zaangażowania oraz poświęcenia swojego wolnego czasu.

 

Gratulujemy pięknego projektu

 

 

img 1875   img 1881   img 1899

 

 

 

oitiw 20188 marca 2019 r. odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B - Wynalazczość.

Do etapu okręgowego olimpiady zakwalifikowali się następujący uczniowie: Rafał Jewtuch - klasa III TA oraz Tomasz Niederfeld i Kacper Gall - klasa II TA. Uczniowie tworzą drużynę reprezentującą Zespół Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja w eliminacjach okręgowych, które odbędą się 4 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Gratulujemy i życzymy zakwalifikowania się uczestników do etapu ogólnopolskiego.

Olimpiada ta ma charakter naukowo - techniczny i ma na celu zainteresowanie młodzieży tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym.

Początek strony