oitiw 201814 kwietnia 2021 r.  odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - blok B Wynalazczość.

Z naszej szkoły do olimpiady przystąpiła grupa uczniów z klasy II TA  i II Ap - technik technologii chemicznej w składzie: Kamil Komander, Michael Musioł i Estera Wieczorek.

Ten etap olimpiady zakończył się sukcesem dla Michaela Musioł z klasy II TA  i to on będzie zawodnikiem  trzyosobowej drużyny reprezentujcej okręg opolski w zawodach ogólnopolskich, które zostaną rozegrane w maju.

Kamil Komander zajął V miejsce, a Estera Wieczorek VI miejsce w okręgu opolskim.

Serdecznie gratulujemy i życzymy Michaelowi powodzenia w etapie ogólnopolskim!

 

27 marca 2021 r. odbędzie się „Próbna Matura z Chemii u Przyrodników” organizowana przez Katedrę Chemii Wydziału Nauk o Żywności i Biotechnologii w Lublinie.

Przygotowany arkusz egzaminacyjny będzie zawierał ok. 35 zadań o łącznej liczbie punktów 60. W dniu 27 marca 2021 r. od godz. 9 – 18 będziecie mogli pobrać plik PDF z arkuszem maturalnym. W przygotowanych zadaniach zostały uwzględniliśmy wszystkie zmiany wprowadzone przez MEN.

Szczegółowe omówienie rozwiązań zadań będzie przestawione na webinarium. Termin webinarium wraz z linkiem do spotkania zostanie przesłany zainteresowanym uczestnikom.

Zgłoszenia indywidualne poprzez formularz zgłoszeniowy
https://forms.gle/8AjNEBnP4iB4FnXz9
prosimy składać do dnia 24 marca 2021 r.

 

oitiw 201810 marca 2021 r. odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B - Wynalazczość.

Do etapu okręgowego olimpiady zakwalifikowali się następujący uczniowie: Estera Wieczorek - klasa II Ap oraz Michael Musioł i Kamil Komander - klasa II TA. Uczniowie tworzą drużynę reprezentującą Zespół Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja w eliminacjach okręgowych, które odbędą się pod koniec marca 2021r.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach..

Olimpiada ta ma charakter naukowo - techniczny i ma na celu zainteresowanie młodzieży tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym.

 

UJWszystkich uczniów i nauczycieli zapraszamy na wykład popularno-naukowy dr Beaty Kultys pt. "Czy wiesz czym oddychasz? Czyli o tym, co chemik widzi w powietrzu".

Spotkanie w formie on-line, zorganizowane w ramach cyklu "Chemia niejedno ma imię"  przez Wydziału Chemii UJ, odbędzie się we wtorek 16 marca 2021 o godz. 13:30.

Na wykład nie trzeba się rejestrować. Wystarczy wejść na profil Wydziału Chemii UJ, polubić go i oglądać wykład.

 

Zapraszamy również na webinarium powtórkowe dla maturzystów już w najbliższy czwartek 11.03.2021r. o godzinie 18.00, tematem "Chemia roztworów wodnych" - link do zapisu: https://fb.me/e/43eG8fWxM

AL

oitiw 2018W marcu 2021 r. odbędzie się etap szkolny Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Wszystkich uczniów zainteresowanych udziałem w olimpiadzie prosimy o zgłaszanie się do dnia 23 października 2020 r. w sali 309.

Olimpiada ta ma charakter naukowo - techniczny i ma na celu zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym.

Olimpiada organizowana jest przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów.

 

oitiw 2018Anna Niederfelduczennica  klasy II TA oraz Kacper Gall - uczeń klasy III TA zostali FINALISTAMI etapu ogólnopolskiego  XLVI edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok B.

Tytuł Finalisty etapu okręgowego uzyskał natomiast Piotr Wanat z klasy III TA.

Zawody ogólnopolskie rozegrane zostały w dniu 28 kwietnia 2020 r.
Podczas olimpiskich zmagań uczniowie musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością prawa patentowego, wykazać się wiedzą z zakresu historii wynalazczości oraz praktycznego zastosowania przepisów prawa patentowego.

Tytuł finalisty etapu ogólnopolskiego oznacza, że uczniowie są zwolnieni z części pisemnych poszczególnych kwalifikacji w swoich zawodach i otrzymują z egzaminu 100% punktów.

Gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów do uczestnictwa w olimpiadzie!

 

 

Początek strony