Na przełomie września i  października 2011 uczniowie kształcący się na kierunku technik hotelarstwa w Zespole Szkól Nr 3 im. Mikołaja Reja odbywali praktyki szkole w Polsce i po raz drugi w tym roku szkolnym praktyki zagraniczne na pokładzie 3-gwiazdkowych  statków  pasażerskich MPS RHEIN PRINZESSIN i REX RHENI
Nasi uczniowie podnosili swoje kwalifikacje i kompetencje zawodowe na stanowiskach housekeeping/restauracja/bar
Uczniowie którzy zostali wybrani do odbywania praktyk zagranicznych musieli przejść przez ,,sito licznych testów i kwalifikacji’’ Oceniano między innym kompetencje językowe, podejście do przedmiotów zawodowych(oceny końcowe jak również odporność na stres, towarzyszący przy częstej zmianie stanowisk).
Spośród wszystkich uczniów klas IV technikum hotelarskiego wybrano dziewczyny’, które mogły zakosztować hotelarstwa  na iście na światowym poziomie.
Przez miesiąc  nasze uczennice mogły się poszczycić obsługą gości 3- gwiazdkowych pływających hoteli. Uczniowie byli podzieleni na grupy ponieważ część z nich pływała na statkach niemieckojęzycznych a część na anglojęzycznych. Jest nam tym bardziej miło iż otrzymując certyfikaty uczniowie, zostali pochwaleni za znakomite zaangażowanie we wszystkich wykonywanych czynnościach jak również profesjonalne podejście do wykonywanych czynności.
Dzięki bardzo dobrej postawie naszych uczniów ,,posypały się ‘’kolejne propozycje współpracy z zagranicznymi firmami min Unity Line ,,Morskie podróże do Skandynawii’’
Jeśli chcecie zobaczyć gdzie wysyłamy naszych uczniów kliknijcie na link:
Początek strony