Sukces Magdy Duk

Magdalena Duk laureatką 56 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego!
1 kwietnia 2011 roku w Strzelcach Opolskich odbyły się eliminacje rejonowe 56 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.Troje uczniów naszej szkoły zaprezentowało się w kategorii Turnieju Teatrów Jednego Aktora. Magdalena Duk wystąpiła ze spektaklem „Życie itd.”, Aleksandra Sterko z monodramem „Obłąkanie” na podstawie fragmentu „Balladyny” J. Słowackiego i Martyna Razim ze sztuką „Alojz abo Hanz”. Jury wyłoniło tylko jednego laureata w tej kategorii i przyznało Magdalenie Duk III miejsce. Tym samym Magda po raz pierwszy w historii naszej szkoły przeszła do etapu wojewódzkiego! Gratulujemy!!!
 
Magda Duk najlepsza w województwie w Turnieju  Teatrów Jednego Aktora!
7 i 8 maja 2011 roku w Opolu odbyły się eliminacje wojewódzkie 56 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Po dwóch dniach zmagań jury wyłoniło zwycięzców. W kategorii Teatrów Jednego Aktora nie przyznano miejsc na podium, tylko wyróżnienie, które trafiło do naszej tegorocznej maturzystki Magdaleny Duk. Gratulujemy sukcesu laureatce, a także autorce scenariusza Martynie Razim.  Przypomnę, że dziewczyny w bieżącym roku szkolnym zdobyły GRAND PRIX podczas Wojewódzkich Konfrontacji Teatralnych „PROSCENIUM 2010” w Nysie. Piękny prezent na pożegnanie z kołem teatralnym po 7 latach udziału w zajęciach.
 
mgr A.Wójtowicz
 
Oglądaj nas w Telewizji
 
UWAGA!
KOŁO TEATRALNE ZE SPEKTAKLEM W MIEJSKIEJ TELEWIZJI!

We wtorek 11 stycznia o godz. 17:15 w kędzierzyńskiej telewizji TVM będzie można zobaczyć spektakl „Życie itd.” nagrodzony Grand Prix podczas Wojewódzkich Spotkań Teatralnych w Nysie „PROSCENIUM 2010”. Nagrodę główną festiwalu otrzymała Martyna Razim za scenariusz, reżyserię i główną rolę w przedstawieniu. W doskonałej kreacji aktorskiej będzie można zobaczyć Magdalenę Duk, która za rolę sąsiadki głównej bohaterki otrzymała I miejsce nagrodę aktorską. Epizodyczną postać męża kreuje Kamil Tomaszek, uczeń klasy I LO, który podczas konkursu teatralnego zdobył nagrodę specjalną jury. Od środy 12 stycznia spektakl będzie można oglądać na stronie internetowej telewizji. Zapraszam serdecznie.

 

Nasze nagrody

Sukcesy Koła Teatralnego
XXVI  Wojewódzkie Konfrontacje Teatralne „PROSCENIUM 2008” w Nysie- I miejsce dla najlepszego spektaklu pt. „Darcie pierza”;
 
Konkurs Teatralny pod hasłem „Wszyscy razem bez uprzedzeń” organizowany przez „Dom Europejski”, Opole 2009- II miejsce za spektakl „Darcie pierza”;
 
XXVII Wojewódzkie Spotkania Amatorskich Teatrów Dramatycznych, Publicystycznych, Teatrów Poezji  i Kabaretów „PROSCENIUM 2009” w Nysie-I miejsce nagroda aktorska  dla Martyny Razim za rolę Dorki w przedstawieniu „Alojz abo Hans”; II miejsce nagroda aktorska dla Magdaleny Duk za rolę ciotki w tym samym spektaklu;
 
Międzyszkolny Przegląd Teatralny „PIERROT 2010” w Głogówku- podwójny sukces: III miejsce za spektakl gwarą śląską oparty na tekście Adama Mickiewicza pt. „Wybór męża”;   nagroda za najlepszą rolę żeńską dla Martyny Razim za kreację głównej bohaterki;
 
Ogólnopolski Przegląd Teatrów Szkolnych w Chełmie- dwa wyróżnienia: dla grupy za spektakl „Alojz abo Hans” oraz wyróżnienie indywidualne dla Edwarda Ralla w kategorii poezji śpiewanej;
 
Nagroda Prezydenta Miasta Kędzierzyna- Koźla dla Koła Teatralnego- za sukcesy, nagrody i wyróżnienia w 2009 roku;
 
Nagroda Prezydenta Miasta Kędzierzyna- Koźla dla instruktora Koła Teatralnego Agnieszki Wójtowicz- za promocję miasta poprzez teatr.
 

Ogólnopolski Konkurs Teatralny w Chełmie

Dnia 8 kwietnia 2010 roku w piękne słoneczne popołudnie wyjechaliśmy do Chełma na trwający dwa dni Ogólnopolski Konkurs Teatralny "Maska 2010". Po raz pierwszy braliśmy udział w tym przedsięwzięciu. Mieszkaliśmy w skromnym, lecz przytulnym schronisku, niedaleko auli, w której dnia 9 kwietnia o godz.9:00 zaplanowano uroczyste rozpoczęcie dwudniowych zmagań teatralnych. Nasz spektakl został zaplanowany na godz.19:00. Mieliśmy więc cały dzień, aby się przygotować, ale również zwiedzić cudny Chełm. Wieczorem wystąpiliśmy z przedstawieniem pt.”Alojz abo Hans" , które rozbawiło publiczność oraz jury.Po występie usłyszeliśmy wiele miłych i pochlebnych recenzji oraz pochwał. Oprócz spektaklu dwójka naszych uczniów: Izabela Szalkowska z kl. IV F A oraz Edward Rall z III LO zaprezentowali utwory muzyczne w kategorii „poezja śpiewana”. Poziom konkursu był naprawdę bardzo wysoki, podium należało do miast takich, jak: Warszawa, Białystok oraz Lublin. W związku z tym, gdy usłyszeliśmy, że nasza grupa zdobyła wyróżnienie, byliśmy bardzo mile zaskoczeni. Warto wspomnieć, iż Edward Rall zdobył wyróżnienie w swojej kategorii . Przez cały pobyt utrzymywała się radosna atmosfera w naszej grupie, którą zawdzięczamy m.in. naszemu opiekunowi ks. Piotrowi Januszczykowi. Gorące podziękowania za trud przygotowania nas do występu oraz wsparcie składamy P. Agnieszce Wójtowicz, naszej wspaniałej instruktorce.

M.Razim


Koło Teatralne z krótkim występem przed aktorem Śląskiego Teatru w Katowicach

Aktor serialu TVN-u pt. „Naznaczony” , czyli Grzegorz Przybył był gościem spotkania z młodzieżą ZS nr 3. W poniedziałek 29 marca uczniowie podczas dwugodzinnego spotkania w pracowni multimedialnej mieli okazję porozmawiać o pracy aktora na planie seriali ( m.in. „Tajemnicy Twierdzy Szyfrów”, „Złotopolskich”, „Kryminalnych”), a także pracy w teatrze. Wcześniej młodzież obejrzała spektakl w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego pt. „Zbrodnia i kara”,  w którym aktor gra rolę Swidrygajłowa. Spotkanie z gościem było nie tylko doskonałą okazją do rozmowy, ale także do uzyskania cennych wskazówek dotyczących  gry aktorskiej, metod radzenia sobie ze stresem, które z pewnością wykorzystają uczestnicy Koła Teatralnego.
Martyna Razim, Magdalena Duk i Anna Kolenda przygotowały krótki występ (fragment spektaklu „Alojz abo Hans”), który z wielkim rozbawieniem obejrzał pan Przybył. Dziewczęta bardzo swobodnie posługujące się gwarą śląską  w przedstawieniu rozśmieszyły aktora do łez. Gość pochwalił występujące za zabawę tekstem, naturalność na scenie i doskonałą współpracę, tzw. „dialogowanie”, które w jego mniemaniu wychodzi bardzo autentycznie. Młode aktorki przyjęły pochwały skierowane pod ich adresem i na prośbę pana Grzegorza z zapałem opowiedziały fabułę całego przedstawienia.
Spotkanie z aktorem zakończyło się obdarowaniem gościa kwiatami  i podziękowaniami naszych uczniów za wspaniałą okazję do rozmowy.
A oto zdjęcia z tego spotkania.
 
 

„Alojz abo Hans” doceniony!

Spektakl gwarą śląską przypadł do gustu nie tylko młodzieży zasiadającej na widowni, ale także jury konkursu, które nagrodziło grupę teatralną  Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja  w Kędzierzynie- Koźlu III miejscem, a główną bohaterkę przedstawienia- Martynę Razim uhonorowano za najlepszą rolę żeńską.
Koło Teatralne już po raz kolejny wystartowało w konkursie, tym razem w Międzyszkolnym Przeglądzie Teatralnym „PIERROT”, który odbył się w dniach 18- 19 marca 2010 roku  w Głogówku. Do konkursu stanęły grupy teatralne szkół średnich z województwa opolskiego. Młodzież konkurowała między innymi ze szkołami z Krapkowic, Prudnika, Nysy i Głogówka. W spektaklu przygotowanym przez uczniów sławęcickiej szkoły wzięli udział: Martyna Razim jako Dorka, Magdalena Duk- ciotka Gerda, Adam Tomaszek    - muzykant Alojz, Damian Janik- rolnik Hans, Anna Kolenda- sąsiadka Moszkowa, Alina Scheller- Cyganka, Katarzyna Bodynek- listonoszka, Kamil Zwierzchowski- miejscowy chłopak, Tomasz Pazurek i Michał Kołodziejski- chłopcy z wiejskiej kapeli.
Inspiracją do napisania scenariusza stał się tekst Adama Mickiewicza pt. „Wybór męża”. Aby przedstawieniu nadać pewnej dynamiki wprowadzono dodatkowe postacie, które przewijały się przez pokój ciotki Gerdy. Przedstawienie spotkało się z gorącym odbiorem publiczności. Okazało się, że uczniowie Zespołu Szkół z Głogówka zgromadzeni na widowni, w większości doskonale znają gwarę śląską, zatem żywo reagowali na zabawne teksty bohaterów spektaklu. Prawdziwy entuzjazm wzbudził jednak żywiołowy taniec Dorki, czyli Martyny przed lustrem, nagrodzony długimi, gromkimi oklaskami. Przewodnicząca jury pani Barbara Grzegorczyk po ogłoszeniu werdyktu podkreśliła, że cieszy ją fakt, że dzisiejsza młodzież potrafi docenić walory gwary śląskiej i umie bawić nią na scenie. Martyna za kreację aktorską otrzymała radiomagnetofon z CD, a pozostali uczniowie dostali nagrody książkowe, kubki z logo konkursu oraz pamiątkowe dyplomy. Koło Teatralne przywiozło z konkursu kolejną piękną statuetkę. Grupa przygotowuje się już do konkursu teatralnego w Chełmie, na który wyjeżdża po świętach Wielkanocnych.
 
Opiekun Koła Teatralnego:
Agnieszka Wójtowicz
 

Kolejny sukces Koła Teatralnego

Stu pięćdziesięciu wykonawców, trzynaście grup teatralnych i osiemnaście spektakli, tak statystycznie przedstawiały się XXVII Wojewódzkie Spotkania Amatorskich Teatrów Dramatycznych, Publicystycznych Teatrów Poezji i Kabaretów  „PROSCENIUM 2009”, które odbyły się 26 i 27 listopada br. w Nysie. Ta znacząca impreza teatralna miała na celu  inspirację młodych talentów do poszukiwań artystycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego i kulturę słowa. W tym roku poziom konkursu był naprawdę bardzo wysoki, dlatego też jury, w którym zasiadali Krystyna Wolna - krytyk teatralny, Krystian Kobyłka- reżyser i dyrektor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora oraz Jan Nowara- dyrektor TV Opole, mieli trudny orzech do zgryzienia.
Przez dwa dni od rana do wieczora trwały pokazy, po każdym zaś jury w obecności uczestników omawiało występy.
Nasza grupa przygotowała przedstawienie zatytułowane „Alojz albo Hans”. Scenariusz gwarą śląską napisała uczennica III klasy technikum spedycyjnego, odtwórczyni  głównej roli - Martyna Razim. W spektaklu wystąpiło 8 uczniów Zespołu Szkół, którzy świetnie wcielili się w postaci mieszkańców małej wioski.
Przedstawienie spotkało się z bardzo dobrym odbiorem. Publiczność, mimo iż zapewne nie rozumiała w pełni dialogów prowadzonych gwarą śląską, bawiła się wyśmienicie. Jury również doceniło talenty naszych wykonawców i postanowiło uhonorować główne bohaterki zaszczytnym I i II miejscem za kreacje autorskie.
Zdobywczyni I miejsca - Martyna Razim, wcieliła się w postać wiejskiej dziewczyny Dorki, tak bardzo zapatrzonej w siebie, że nawet nie zauważyła, iż amanci zabiegający o jej względy dawno stracili zainteresowanie jej osobą.Natomiast Magdalena Duk, która otrzymała II nagrodę, odtwarzała postać ciotki głównej bohaterki,  mocno wspierającej Dorkę w jej dylematach związanych z wyborem odpowiedniego kandydata na męża.Dziewczęta za doskonałe kreacje autorskie otrzymały nagrody rzeczowe: radiomagnetofon i urządzenie wielofunkcyjne (drukarkę i skaner).
Przypomnę, że obie uczennice brały udział w ubiegłorocznym zwycięskim przedstawieniu ( I miejsce za najlepszy spektakl pt. „Darcie pierza”).
 

 
Początek strony