Korzystając z naszego doświadczenia w dziedzinie sztuk wizualnych otwieramy

NABÓR NA NOWY KIERUNEK

FOTOGRAF

34310

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA 3-LETNIA

20220214 115158 0000

Fotograf to specjalista zajmujący się rejestrowaniem, obróbką, powielaniem i publikowaniem obrazów z wykorzystaniem różnych technik oraz nośników obrazu. Jeśli lubisz fotografować ludzi, wykonywać zdjęcia zwierząt, przyrody lub architektury to zawód dla Ciebie. Nauczysz się nie tylko sztuki portretu, będziesz rejestrować reportaże ślubne, rodzinne, wykonywać zdjęcia reklamowe i techniczne. Nasze zajęcia praktyczne odbywają się w profesjonalnych studiach fotograficznych, atrakcyjnym plenerze zabytkowego parku, laboratorium chemicznym i ciemni fotograficznej.

Podczas zajęć obróbki cyfrowej nauczysz się przygotowywać prace do publikacji i wydruku. 

Nasi uczniowie biorą udział w licznych projektach, dzięki którym rozwijają i poszerzają swoje pasje:

- „Sztuka blisko nas”;

- „K jak Klatka”;

- „Kalendarz adwentowy”;

- „Spojrzeć głębiej”;

- „EXPERTDRONE”;

- „Fotografuj z ZAKSĄ”;

- i wielu, wielu innych.

Pod koniec etapu edukacyjnego uczniowie przystępują do zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikację Rejestracja, obróbka i publikacja obrazu, aby po ukończeniu szkoły uzyskać dyplom w zawodzie fotograf.

Fotograf może:

• prowadzić własną działalność usługową, jako freelancer zajmować się fotografią okolicznościową, produktową, motoryzacyjną, wykonywać sesje rodzinne, dziecięce;

• pracować w firmie fotograficznej jako fotograf produktowy, retuszer, fotolaborant, grafik- np. w branży e-commerce;

• być zatrudniony w branżach lub instytucjach wykorzystujących fotografię w swojej działalności (agencjach reklamowych, redakcjach prasowych, telewizji, policji, bibliotekach, muzeach, placówkach naukowo-technicznych i archiwach).

Początek strony