Alchemik 2017 313 pomysłów zostało zgłoszonych w ramach trzeciej edycji Konkursu Chemicznego „Młody Alchemik” przeprowadzanego pod hasłem „Wszechobecna chemia”. Konkurs z inicjatywy Klastra Chemii Specjalistycznej Chem-Ster przy współpracy KKPP Sp. z o.o. oraz ZS Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu dedykowany był gimnazjalistom z Opolszczyzny.

Prezentacja prac konkursowych nastąpi 31 maja 2017 o godz. 10.00 w trakcie „Spotkania Młodych Chemików” w auli ZS Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu (Sławięcice).

W projekt, obok Klastra Chemii Specjalistycznej Chem-Ster, Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, ZS nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu, włączeni są również Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie - Koźlu, Grupa Azoty ZAK S.A., Brenntag Polska Sp. z o.o., Petrochemia-Blachownia S.A. oraz ICSO „Blachownia”.

Oglądaj nas na YouTube https://youtu.be/enBMb-k0fuk

Alchemik 2017 1