probowki13 marca 2018 r. w Zespole Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się VII Międzyszkolny Konkurs Chemiczny  "Chemiczna Głowa".

Konkurs skierowany jest do uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych. Do konkursu przystępują 3-osobowe zespoły uczniowskie. Każda szkoła może wydelegować do konkursu maksymalnie 1 zespół. Drużynę szkolną może wspierać 5-osobowa grupa kibiców, dla których również przygotowano nagradzane zadania konkursowe.

Uroczyste rozpoczęcie konkursu odbędzie się w auli szkolnej o godz. 1000. Konkurs jest dwuetapowy. Etap I (30 minut) - indywidualna praca uczniów, etap II (45 minut) – zespołowe rozwiązywanie zadania laboratoryjnego. Na łączną liczbę punktów zdobytą w konkursie przez drużyny szkolne składać się będzie suma punktów zdobytych w części pisemnej i laboratoryjnej.

W trakcie rywalizacji zespołów uczniowskich w laboratorium, w auli szkolnej odbędą się konkursy dla kibiców towarzyszących drużynom. Dla drużyn kibiców, które zbiorą największą liczbę punktów przewidziane są nagrody. Przewidywany czas podsumowania konkursu - godzina  1330

Zgłoszenia do konkursu: fax 77 4834993 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Patronat nad konkursem objęli:

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

Starosta Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego

Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle

logo 3 firm

 

 

logo olimpiadyW marcu 2018 r. odbędzie się etap szkolny eliminacji do Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Wszystkich uczniów zainteresowanych udziałem w olimpiadzie prosimy o zgłaszanie się do dnia 31 stycznia 2018 r. w sali 309.

Olimpiada ta ma charakter naukowo - techniczny i ma na celu zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym.

polslaska1

3 marca 2018 r. na Wydziale Chemii Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbędzie się XXVI Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Politechniki Śląskiej.

Konkurs adresowany jest do uczniów liceów ogólnokształcących oraz techników. Patronat nad Konkursem sprawują: Dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach - prof. dr hab. inż. Krzysztof Walczak oraz Przewodniczący Oddziału Gliwickiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego - prof. dr hab. Andrzej Dworak.

Wszystkich uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie proszę o zgłaszanie się do sali 309.

air gaz16 grudnia 2017 uczniowie  klasy III TA – technik technologii chemicznej wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do AIR PRODUCTS GAZY SP. Z O.O.

Z zakresem działalności firmy wytwarzającej gazy i substancje chemiczne, kluczowe dla wielu gałęzi przemysłu zapoznał nas Prezes Zarządu Pan Grzegorz Garbas. W trakcie interaktywnego wykładu młodzież zgłębiła tajniki kriotechniki oraz wykorzystania jej do rozdziału powietrza celem uzyskania tlenu, azotu i argonu.

Pokazy z ciekłym azotem pozwoliły przybliżyć każdemu magię i tajemnice niskich temperatur. Wśród dymu i wybuchów mieliśmy okazję zanurzyć ręce w bardzo zimnej cieczy  oraz  zobaczyć jak ciekły azot oddziałuje na otoczenie. Po zapoznaniu się  z podstawami technologii produkcji uczestnicy  zwiedzili  hale technologiczne, sterownię oraz instalacje umożliwiające prowadzenie procesów technologicznych.

 

Czytaj więcej: Wycieczka przedmiotowa do AIR PRODUCTS

Fluorochemika4 grudnia 2017 chemicy z klasy II TA i IV TA wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do FLUOROCHEMIKA POLAND SP. Z O.O.

Uczniowie zapoznali się z zakresem działalności firmy, która wytwarza produkty głównie dla przemysłu farmaceutycznego i branży ochrony roślin oraz zajmuje się opracowywaniem nowoczesnych technologii przemysłowych.

Wykład w języku angielskim poprowadził Prezes Zarządu Dr Rudi Heinz Feist oraz Dyrektor Techniczny Pani Katarzyna Janiec-Poprawa. Następnie uczniowie zwiedzili laboratoria zakładowe oraz instalację produkcyjną.

Praktyczne poznanie omawianych na lekcji procesów technologicznych oraz wykorzystywanych w tym celu maszyn i urządzeń umożliwiło uczniom weryfikację oraz poszerzenie zdobytej wiedzy teoretycznej.

Sandra 4

 29 listopada 2017 r. o godz. 10.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów to stypendia przyznawane przez Premiera. Otrzymują je uczniowie, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce oraz  wykazali  szczególnie uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy.

Dyplom z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty Pana Michała Sieka oraz Doradcy Wojewody Opolskiego  Pana Marcina Żukowskiego odebrała również uczennica klasy IV TA Zespołu Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu – Sandra Franecki.

Serdeczne gratulacje!!!

 

 

Czytaj więcej: Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Sandry Franecki

Początek strony