kultura5W ramach przeprowadzonego w Zespole Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja projektu  ?Z kulturą na co dzień? wśród uczniów szkoły został ogłoszony konkurs, w którym uczestnicy w dowolnej, wybranej przez siebie formie pracy mieli wyrazić w jaki sposób możemy okazywać sobie życzliwość, kulturę osobistą i wszelkie dobro.

Spośród zgłoszonych projektów jury nagrodziło następujących autorów:

I miejsce ? Brygida Brysiak, Nina Korszla, Katarzyna Połeć, Martyna Krükenberg ? klasa I TC,

II miejsce ? Kacper Binkiewicz, Joanna Feruś, Wiktoria Kłos ? klasa I TB,

III miejsce ? Anna Łukowska, Natalia Szostek ? klasa I TS.

Głównym celem tego projektu było propagowanie zasad kulturalnego zachowania w sytuacjach dnia codziennego, podkreślenie szacunku dla języka polskiego, uświadomienie uczniom konieczności dbania o czystość i poprawność języka, szacunek dla symboli narodowych oraz rozwijanie sprawności komunikacyjnej.

Gratulujemy wyróżnionym, a wszystkim życzymy miłego obcowania z kulturą!

kultura1

kultura2