PRAWA DZIECKA PLAKAT zm 115 marca 2018 r. w Miejskim ośrodku Kultury odbyła się gala podsumowująca działania w ramach II Festiwalu Praw Człowieka.

Decyzję, iż tematem II Festiwalu będą Prawa Dziecka podjęto już 23 listopada, w czasie zebrania koordynatorów projektu, w II LO im. M. Kopernika w Kędzierzynie - Koźlu.Od tej chwili trwały intensywne przygotowania wszystkich form.

Nasza szkoła bardzo aktywnie włączyła się we wszystkie działania. Przygotowaliśmy formę teatralną, spot reklamowy, piosenkę o prawach dziecka, a także uczestniczyliśmy w turnieju debat oksfordzkich na temat praw dziecka. Michalina Turczyniewicz otrzymała I nagrodę za plakat "Jestem dzieckiem, nie żołnierzem" . Należy podkreślić, iż we wszystkie działania zaangażowali się uczniowie klas pierwszych: I TC i ITA. Piosenka "Mam prawo żyć" została wykonana przez nasz zespół muzyczny w czasie gali w MOKu.

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i gratuluję

J. Hyla

zespół zmMichalina zm