DBI 2018 2

Miesiąc luty to czas, w którym szczególnie zajmowaliśmy się bezpieczeństwem młodzieży w Internecie. Rozpoczęliśmy 6 lutego ? Dniem Bezpiecznego Internetu, który odbywał się pod hasłem ?Tworzymy kulturę szacunku w sieci?, a zakończyliśmy 1.03.2018 r. prezentacją prac laureatów okolicznościowych konkursów.

Konkurs na plakat.                                                                                                               bielawski

I miejsce -  Michalina Turczyniewicz z klasy I TC

II miejsce - Katarzyna Rusin z klasy II TB

III miejsce - Wiktoria Kamińska i Jeannete Larysz z klasy I TA

Konkurs na plakat z wykorzystaniem grafiki komputerowej.

I miejsce - Grzegorz Bielawski  z klasy III TC

Wyróżnienie otrzymały: Sara Wojciechowska i Katarzyna Mondry z klasy I TC

Konkurs na prezentację multimedialną.

I miejsce - Sandra Franecki   z klasy IV TA

Wyróżnienia otrzymały: Patrycja Biber, Paulina Gołas, Natalia Gizicka, Natalia Tomaszek i Kasandra Krzuś  z klasy II TB.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!

Przez cały miesiąc trwały zajęcia w bibliotece oraz z pedagogiem szkolnym dotyczące zagadnień związanych z wadami i zaletami Internetu oraz najnowszymi zagrożeniami związanymi z siecią i mediami społecznościowymi. Na lekcjach w pracowniach komputerowych rozmawialiśmy o dekalogu cyfrowego obywatela, konsekwencjach prawnych przestępstw internetowych, przybliżaliśmy takie pojecia jak seksting czy fake news. Młodzież obejrzała również filmy ?Na zawsze? i ?Gdzie jest Mimi?? o tematyce dotyczącej zagrożeń wynikających z korzystania z portali społecznościowych. W klasach pierwszych przeprowadzono ankiety dotyczące cyberprzemocy. Na korytarzu szkolnym i w bibliotece przygotowano gazetki tematyczne a na stronie internetowej szkoły pojawiły się artykuły dotyczące tego zagadnienia.

21 lutego z okazji Dnia Języka Ojczystego mieliśmy okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawych wykładach, przygotowanych przez uczniów i nauczycieli języka polskiego, dotyczących  języka, jakim posługujemy się w Internecie i w mediach społecznościowych.

Przypominamy również o telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży   nr - 116 111.

bielawskiDBI 9DBI 10

DBI 5 DBI 7