niemiecki 3     W dniu 05.04.2017 roku odbył się   X MTJN            organizowany przez Zespół Szkół   Nr 3 im. M.Reja oraz Zespół Szkół Technicznych   i Ogólnokształcących. Udział wzięły cztery   ponadgimnazjalne szkoły z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego:

ZS Nr 1 im. Powstańców Śląskich

Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej

Zespół Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Konkurs odbył się w auli ZS Nr 3 i składał się z 10 konkurencji. Jak co roku uczniowie spotykali się z różnymi zadaniami. Z okazji dziesięciolecia konkursu przypomniano konkurencje z poprzednich edycji.

W tym roku uczestnicy zmagali się miedzy innymi:

-                z formą trybu rozkazującego w języku niemieckim,

-           z nazwami niemieckich landów i ich herbami,

-          ze słownictwem związanym z miłością i rodziną,

-           z niemieckimi tytułami najbardziej znanych powieści.

Jedną z ciekawszych konkurencji było zadanie pod tytułem „Kalambury”. Kapitanowie drużyn musieli rysować lub pokazywać wylosowane słowa, a drużyna musiała je odgadywać.

Dla urozmaicenia odbyła się także rywalizacja sportowa - „Dart”

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki języka niemieckiego oraz pogłębienie ich wiedzy z zakresu realioznawstwa krajów niemieckojęzycznych.

W MTJN wzięły udział czteroosobowe drużyny z klas drugich szkół średnich.

Sponsorami nagród rzeczowych dla szkół byli:

-        Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

-        Instytut Goethego w Krakowie

-        Wydawnictwo Lektorklett.

Uczestnicy zajęli następujące miejsca:

I  - Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

II - Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Śląskich

III  - Zespół Szkół Nr 3 im. Mikołaja Reja

IV -Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Konkurs został otwarty przez Wicetarostę Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego Józefa Gismana oraz przez  Kierownika Wydziału Oświaty  panią Aurelię Stępień.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim nauczycielom i opiekunom przygotowującym uczniów do udziału w MTJN.Dziękujemy również uczniom biorącym  udział w konkurencjach oraz osobom pomagającym przy organizacji i przeprowadzeniu konkursu, za zaangażowanie i poświęcony czas.

niemiecki 4konkurs niemiecki