W dniu 15 marca nasza szkoła miała zaszczyt gościć przedstawicieli Starostwa, dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych nagrodzonych w rankingu Perspektyw oraz uczniów, którzy zostali stypendystami Starosty Kędzierzyńsko- Kozielskiego za rok 2016 i 2017 na uroczystej gali „Najlepsi z Najlepszych”.

Galę poprowadzili pani Aurelia Stępień oraz pan Adam Lecybil, a uroczystego otwarcia dokonał w imieniu nieobecnej pani Starosty pan vice- starosta Józef Gisman. Najważniejszym punktem programu było wręczenie tarcz jakości w XIX Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych- Perspektywy 2017.

Jesteśmy dumni z faktu, że jako jedyna szkoła w powiecie zasłużyliśmy na Złotą Tarczę, co oznacza, że nasi uczniowie bardzo dobrze zdali egzaminy maturalne i zawodowe oraz świetnie spisywali się na olimpiadach i konkursach.

Powodem do radości były również stypendia przyznane uczniom szkół ponadgimnazjalnych w naszym mieście. Oliwia Gowin i Sandra Franecki ( uczennice klasy III TA ) otrzymały je za wybitne osiągnięcia naukowe. Dziewczyny zostały finalistkami Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Wojciech Tofil otrzymał stypendium Starosty za wybitne osiągnięcia sportowe, ponieważ zajął pierwsze miejsce na Mistrzostwach Polskiej Federacji Taekwon-do. Jedną z dwóch laureatek konkursu na komiks - „ Jak dobrze wybrać szkołę” organizowanego przez Starostwo Powiatowe została uczennica III TA Milena Chmielewska. Wszystkim nagrodzonym SERDECZNIE GRATULUJEMY i życzymy powtórzenia sukcesów w kolejnych latach.

Na gali nasi uczniowie mieli okazję, by pochwalić się przed licznie zgromadzoną publicznością swoimi umiejętnościami wokalnymi, tanecznymi, muzycznymi, literacko- plastycznymi oraz kabaretowymi. Wybrani uczniowie, ubrani w szlacheckie stroje , pięknie zatańczonym polonezem rozpoczęli uroczystość. Zespół wokalny i inni uczniowie ZS nr 3 brawurowo wykonali utwory „ We Are The Champions”, „Masz w sobie wiarę” i „ Bo jak nie my, to kto?” Swoją piosenkę „ Happy Day” wykonał Dominik Rossa. Natalia Szefer, Joanna Glagla i Marta Chochorowska popisały się umiejętnością gry na skrzypcach i na gitarze wykonując utwór do filmu „Misja” oraz grając „ Kanon” Pachelbella. Swoimi uzdolnieniami pochwalili się również uczestnicy innowacji pedagogicznej, którzy są autorami tekstów, rysunków i zdjęć w wydanej książce, zatytułowanej „ Projekt Klatka”. Książki zostały ofiarowane naszym władzom i dyrekcji szkoły. Dużo radości przysporzył widzom kabaret, który wykonał scenkę „ Jeden dzień z życia ucznia”. Wszystkie występy naszych uczniów zostały przyjęte bardzo przychylnie i są dowodem na to, że Złota Tarcza jest jak najbardziej zasłużona!