Nocki w szkole, choć nie należą do zadań edukacyjnych, mogą się okazać bardzo twórcze i ciekawe, o czym po raz dziewiąty przekonali się uczniowie Zespołu Szkół nr 3 oraz zaproszeni goście.

Od 20 do 5.30 nauczyciele zapełnili czas 48 uczniom ?Rejówki? oraz 50 uczniom ze szkół w Ujeździe, Sławięcicach i ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kędzierzynie- Koźlu, którzy wraz z opiekunkami bawili się do godziny 24. Jak zwykle nocne spotkanie rozpoczęło się od wykładów, które poprowadzili: dr Anna Paliwoda z Uniwersytetu Opolskiego z intrygującym tematem ?Czy wyginą mężczyźni?? oraz ?Chemiczne dysputy o E-dodatkach w żywności? oraz mgr inż. Paulina Motyka, mgr inż. Adam Doroszewski i mgr inż. Tomasz Ładak, pracownicy naukowi Petrochemii Blachownia w Kędzierzynie - Koźlu, którzy dzielili się swoją wiedzą na temat fal słyszalnych i niesłyszalnych oraz ich wpływu na nasz słuch, chemii w  kosmosie i energii odnawialnej.

Uczniowie rozwijali także swoje umiejętności podczas warsztatów językowych (zagadki logiczne po angielsku), polonistycznych (inspiracje fotograficzno- poetyckie przy tworzeniu Haiku ? wierszy o specyficznej budowie charakterystycznych dla kultury japońskiej), sportowych. Młodzież analizowała wady i zalety Internetu oraz zagrożenia i zabezpieczenia w Internecie.  Natomiast  tegoroczni maturzyści przyjechali specjalnie, by do godziny 3.30 rozwiązywać arkusze maturalne z matematyki!

Oprócz nauki był też czas na rozrywkę. Sporym zainteresowaniem cieszyło się karaoke, ale równie wielu było amatorów gier logicznych i planszowych. Nadwątlone nauką i zabawą ciała można było zregenerować przy pizzie, słodyczach i napojach, a nagromadzone kalorie spalić na dyskotece, którą przygotował dla uczestników nocki Samorząd Szkolny.

Takie niecodzienne spotkania na pewno sprzyjają integracji młodzieży i otwierają na nowe doświadczenia. W przyszłym roku przypada mała rocznica, dziesiąta, nocek w ZS nr 3 i miejmy nadzieję, że spotka się ona z równie szerokim odzewem ze strony młodzieży naszego miasta. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy zechcieli skorzystać z zaproszenia, wykładowcom za ciekawe, inspirujące wykłady i zapraszają znów za rok.