prelekcja 41 marca uczniowie klasy 1 TS - mundurowej spotkali się z żołnierzem służącym w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Tematem spotkania było poznanie pracy współczesnego żołnierza oraz przybliżenie pełnienia niebezpiecznych misji poza granicami kraju.

Młodzież dowiedziała się, jak zostać komandosem, jaka jest misja i przeznaczenie oraz jakie panują zasady w jednostce.  Obecnie lubliniecki oddział Wojsk Specjalnych jest jednym z najlepszych w Polsce, jak również w czołówce światowej, pod względem skuteczności działań i wyposażenia.

Bardzo dziękujemy za trzy godziny spędzone w miłej atmosferze i odpowiadanie na ogromną ilość pytań.
Z niecierpliwością będziemy czekać  na „Dzień Partnera Społecznego”, na który jako jedna z niewielu szkół zostaliśmy zaproszeni.

Czytaj więcej: Spotkanie z żołnierzem Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu

DSC 6238 Artykuł ze strony:

http://kk24.pl/spedytorzy-w-mundurach-slubowanie-uczniow-w-slawiecicach-fotoreportaz/

20 lutego w Zespole Szkół nr 3 odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej o profilu technik spedytor. To oddział mundurowy, w ramach którego młodzież zapozna się z pracą policjantów, strażaków i wojskowych.

Czytaj więcej: Spedytorzy w mundurach. Ślubowanie uczniów w Sławięcicach

2a9e191c9aed4fd9714214ab6f2bc26d XLhttps://www.facebook.com/101308806583937/videos/1588201514561318/

Artykuł ze strony:

http://info.radiopark.com.pl/index.php/wiadomosci/kedzierzyn-kozle/item/33862-kto-o-tym-nie-marzy%C5%82?-oni-zostan%C4%85-policjantem-stra%C5%BCakiem-albo-%C5%BCo%C5%82nie%C5%BCem

To oni mają stanowić siłę służb mundurowych w przyszłości. 20 uczniów przez 4 lata zapozna się z zawodem policjanta, strażaka i żołnierza. Taką możliwość nauki w klasie mundurowej przygotował Zespół Szkół nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu.

Czytaj więcej: Kto o tym nie marzył? Oni zostaną policjantem, strażakiem albo żołnierzem

zaprIII edycja konkursu „Żyj bezpiecznie w swoim domu, mieście i powiecie” pod hasłem „Telefon komórkowy a bezpieczeństwo na drogach”.

Na konkurs wpłynęło 41 prac plastycznych i 7 fotografii zgłoszonych przez 3 uczestników.

Dnia 6.02.2018 r. w Zespole Szkół Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu odbyło się posiedzenie komisji konkursowej i w oparciu o kryteria zawarte w regulaminie wyłoniono laureatów:

Czytaj więcej: Wyniki konkursu plastyczno – fotograficznego „Telefon komórkowy a bezpieczeństwo na drogach”.

Początek strony